Pomoc sąsiedzka

Jak dobrze mieć sąsiada, On wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada,
A zimą ci pomoże przy węglu i przy koksie i sam nie wiesz, kiedy ułoży wam rok się. (…) Alibabki

Dobrze mieć sąsiada

Niektórym ciężko wyjść z domu i załatwić podstawowe, niezbędne do życia sprawy. Zrobić zakupy, ugotować obiad, pójść na pocztę – to z pozoru proste czynności, lecz nie w sytuacji, kiedy jest się osobą samotną, niepełnosprawną czy starszą. Bez pomocy innych trudno im się obejść.
Stworzyliśmy tą stronę aby rozpropagować ideę pomocy sąsiedzkiej w naszym mieście oraz pomóc w nawiązaniu kontaktów między osobami potrzebującymi pomocy a osobami chętnymi do jej udzielania i dysponującymi odrobiną wolnego czasu. Często tego czasu nie potrzeba tak wiele. Wystarczy uśmiech, rozmowa, zainteresowanie…
Nie jest naszym celem wyręczanie rodziny czy instytucji. Ale to właśnie sąsiad zawsze jest na miejscu, zawsze gotów zareagować na najmniejsze problemy. Zaangażowanie najbliższego otoczenia jest dla naszego Ośrodka nieocenioną pomocą w codziennej pracy. Coraz więcej osób pomaga i choć za sąsiedzką pomoc nie dostaje się nic w zamian, to satysfakcja stanowi najwyższą formę zadośćuczynienia.
Jeżeli chciałbyś pomóc a nie wiesz komu zostaw swoje dane. Jeżeli sam oczekujesz wsparcia lub wiesz kto takiej pomocy oczekuje również czekamy na Twoje zgłoszenie.

plakat namalowany przez Paulinę Siudmak
Paulina Siudmak „Okienko” SCK

plakat namalowany przez Natalię Stemplewską
Natalia Stemplewska „Okienko” SCK

Jeżeli chciałbyś pomóc a nie wiesz komu – zgłoś się do nas.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich ul. Szkolna 17, pokój 10 lub pokój 35, tel. 32 765 62 10, 32 765 62 35, e-mail: mops@mops.siemianowice.pl