We wtorek w Parku Tradycji odbyła się konferencja miejska pn. „Więzi Rodzinne”. Organizatorami konferencji byli Zespół  Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie.

Organizatorzy dziękują za obecność wszystkim osobom uczestniczącym w konferencji, której celem były między innymi rozważania na temat oddziaływania więzi rodzinnych bądź  ich braku na każdym etapie  naszego życia warunkowanego sytuacjami w domu rodzinnym, miejscu pracy,  środowisku znajomych, w życiu publicznym.

W trakcie spotkania wystąpili: Mirosława Bochner – Kierownik Pracowni Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Metodyczno- Konsultacyjnego Metis z Katowic, Anna Litińska – Asystent rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Siemianowice Śl., Lech Cierpoł-  Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich, Anna Prymus – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, Magdalena Mróz- Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich, Małgorzata  Bożek – Psycholog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich oraz Daniel Filipek – Psycholog, psychoterapeuta z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Konferencja była nie tylko pretekstem do rozważań na temat istoty budowania poprawnych więzi rodzinnych ale także podkreślenia jak wiele mamy dobrych praktyk w  zakresie rozwiązywania problemów wynikających z powszechnie występującego „szybkiego trybu życia”, a także możliwości znalezienia wsparcia i pomocy w  trudnych sytuacjach, które uzyskamy w różnych instytucjach na terenie Naszego Miasta.

1ko

2ko

3ko

4ko

5ko

6ko

Ten wpis został opublikowany w kategorii . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.