Grudzień to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu. To czas kiedy powoli zbliżamy się do końca roku, myślimy co nam się udało, a nad czym jeszcze warto popracować. Robimy różne podsumowania i wyznaczamy sobie nowe cele na kolejny rok.

         W naszej Placówce tradycyjnie grudzień jest czasem oczekiwania na… Mikołaja! Oczywiście zanim to nastąpi i Mikołaj zechce odwiedzić naszych milusińskich wszyscy staramy się porządnie do tego przygotować.

         Obowiązkowym punktem każdego dnia jest oczywiście strojenie Placówki, budowanie świątecznej scenografii i najważniejsze…dążenie do stworzenia wyjątkowej atmosfery, którą można poczuć sercem.

Patrząc na uśmiechnięte buzie naszych małych i dużych podopiecznych, należy głośno powiedzieć: KOLEJNY RAZ UDAŁO SIĘ!!!

 Każda osoba zaangażowana w przygotowania Placówki na świąteczny czas               z pewnością pozostawiła mały kawałek swojego Serca…

 A jak to wszystko wyglądało?

Jak zwykle nasze maluszki i ich nieco starsi koledzy i koleżanki nie zawiedli – chodzi oczywiście o kreatywność i uśmiech! Grudzień to czas tworzenia i jak widać poniżej udanego i na różne tematy – niekoniecznie „mikołajowe”. SUPER!!!1gru
2gru

A po skończonej pracy obowiązkowy spacer w zimowej scenerii.
3gru

W grudniu obchodziliśmy również Dzień Górnika. Najpierw trochę interesujących informacji i oczywiście nie mogło zabraknąć…wagoników z węglem.
4gru

Nasi starsi twórcy również nie zawiedli. Na pierwszym miejscu: choinki i aniołki ma się rozumieć.
5gru

Bałwanki, wizerunki Mikołaja czyli…wszyscy czekamy na tą wyjątkową wizytę. Jednak najpierw trzeba trochę poczytać o samej postaci i oczywiście o Elfach.
6gru

Tradycją naszej Placówki są coroczne scenografie świąteczne. Wyjątkowość ich polega na tym, że zawsze staramy się używać materiałów z recyklingu. W tym roku padło na kartonowe pudełka i inne odzyskane materiały. Efekt? Oceńcie sami!
7gru

No i nadszedł ten długo wyczekiwany dzień/ Oczywiście chodzi o wizytę Mikołaja i…PREZENTY!!! Chyba wszyscy byli cały rok grzeczni bo Mikołaj obdarował wszystkich obecnych. No i Mikołaj też nie wyszedł z pustymi rękami – dzieci obdarowały go przepięknymi rysunkami.
8gru9gru

Nasz Piotruś obchodził w grudniu urodziny. Jak widać na zdjęciach było sporo myślenia jakie marzenie urodzinowe mogłoby się spełnić. Miły czas w obecności rówieśników to jest to! Piotrusiu, życzymy Ci wszystkiego Najlepszego!
10gru

Kolejny rok powoli się kończy…Dla każdego z pewnością niósł coś innego.
Mamy nadzieję, że przede wszystkim niósł takie wyzwania z którymi daliśmy sobie radę. Czasem na pewno było ciężko, innym razem lekko. Cóż…takie jest po prostu życie.

         Nadchodzący Nowy Rok 2022 jest dla nas jeszcze tajemnicą, którą każdy dzień będzie powoli odkrywał. Tak więc na wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku życzymy siły ducha i wytrwałości w odkrywaniu dzień po dniu jego tajemnic.

 

Wszystkiego Dobrego i Pięknego na wszystkie dni Nowego Roku 2022!