Wiosna to świetny czas. W tym magicznym okresie rozkwitu przyrody i słońca górującego na niebie udało nam się wyjść na długie spacery, gdzie między innymi dzieci miały okazję wziąć udział w wielu grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Z pewnością gry i zabawy umiliły nam czas i wprawiły nas w dobry nastrój!

1

Nie zabrakło również czasu na zajęcia plastyczne i techniczne, podczas, których każde dziecko mogło stworzyć własny element wiosennej dekoracji. Nasi podopieczni mieli również okazję poćwiczyć techniki pamięci, spostrzegawczości i refleksu podczas zorganizowanych turniejów gier planszowych.

2

Dnia 22 kwietnia w naszej Placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem , a chroniąc środowisko dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących ochrony środowiska,życia zwierząt i roślin. Ponadto wychowankowie naszej Placówki włączyli się w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach , których głównym celem było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci. W trakcie zajęć dzieci poznały także historię ustanowienia Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz zostali zapoznani z zasadami segregacji odpadów – recyklingiem. Dzieci miały również okazję rozwiązać krzyżówkę, pomalować drewniane doniczki oraz zasadzić własną roślinkę.

3

Tuż przed weekendem majowym w Placówce odbyły się obchody Dnia Flagi oraz święta Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji każde dziecko stworzyło własną flagę.

4