Październik
Na jesieni świat się mieni.

Nie tylko wrzesień  obfitował w różnorodne prace plastyczne, w październiku Nasze dzieci również tworzyły prace jesienne. Dzień Dyni czy też Dzień Anioła podyktowany pomysłem Prezydenta Naszego Miasta, który jako alternatywę dla Halloween zaproponował właśnie  Dzień Aniołów.

1

Z tej właśnie okazji dzieci z najmłodszej grupy tworzyły piękne aniołki oprószone brokatem. W tym roku również malowaliśmy dynię, omawialiśmy też zdrowe odżywianie oraz walory i wartości jakie płyną z korzyści jedzenia dyni. Nie tylko wizualne ale również gastronomiczne, czyli jak można wykorzystać dynie w różnorodnych daniach- jakie potrawy zrobić i jak przyrządzić.

3

Jak co roku w Naszej Placówce malujemy słoiki i tworzymy z nich piękne, kolorowe  lampiony, które po włożeniu świeczki dają niepowtarzalną  ciepłą atmosferę.

4

Zabawa w gotowanie

Gotowanie na niby to świetna rozrywka dla maluchów, które chętnie naśladują mamę wykonującą codzienne obowiązki. To też jedna z tych zabaw, które rzadko kiedy się nudzą. Udawanie, że przygotowuje się posiłek wymaga użycia wyobraźni i pobudza kreatywność.

5

W miesiącu październiku odbyły się również  ostatnie zajęcia z robotyki, która bardzo się dzieciom podobała. Dzieci polubiły pana Przemka z dużą wzajemnością.  Warsztaty z robotyki dla dzieci to przede wszystkim sposób na kreatywne spędzenia czasu oraz na naukę przez zabawę. Robotyka rozwija prawą i lewą półkulę mózgu, przekazuje wiedzę na temat technologii oraz zasad ich działania. Najmłodsi uczą się w atrakcyjny sposób – przede wszystkim przez konstruowanie z klocków.

6