Parafia pw. Św. Ducha w Bytkowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają na festyn parafialny „Z Duchem”, który w tym roku połączony jest również z Dniem Sąsiada oraz Metropolitalnym Świętem Rodziny. Uroczystość odbędzie się 16 czerwca w godzinach 12:30 -21.00 na placu przy Parafii p.w. Ducha Świętego ul. Węglowa 7a,Siemianowice Śląskie – Bytków. Zapraszamy całe rodziny i sąsiadów do wspólnej zabawy.

 Na uczestników festynu czeka moc atrakcji takich jak: zabawy i warsztaty historyczne, konkursy sąsiedzkie i rodzinne, dmuchańce, skakańce, animacje, kącik gier planszowych, a także pokaz militariów, rzeczywistość wirtualna oraz bieg z Duchem i sąsiedzkie muzykowanie.

Na stoiskach między innymi: porady podologa i warsztaty krawieckie. Poza tym wspaniałe występy sekcji artystycznych SCK, Chóru Niepokalanego Serca NMP, Imperium Słońca, a także zespołów Zakochani i Prowokalni. Wieczorem na scenie wystąpią Kabaret Grzegorza Poloczka oraz Orkiestra Power of Winds, a na zakończenie festynu odbędzie się pokaz Teatru Ognia Nam- Tara.

Przypominamy, że realizowana od kilku lat przez MOPS akcja pomocy sąsiedzkiej ma na celu zwrócenia uwagi na potrzebę integracji i aktywizacji społecznej sąsiadów w ich lokalnym środowisku oraz rozpropagowanie idei pomocy sąsiedzkiej w naszym mieście. Natomiast współorganizacja festynu „Z Duchem”, który nosi też nazwę Dnia Sąsiada jest możliwa dzięki projektowi „Dobrze mieć Sąsiada”, który jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020:

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich do wspólnej zabawy i przyjemnego spędzenia czasu.

plakat-1

Ten wpis został opublikowany w kategorii . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.