Kwiecień, plecień …

Kwiecień, plecień…

 Tak jak w przysłowiowym kwietniu, który przeplata trochę zimy trochę lata, tak u nas w Placówce przeplatają się różnorodne zajęcia, imprezy i wyjazdy.

Wiosenna pogoda pozwoliła nam opuścić mury budynku i rozpocząć ulubione przez wszystkich podopiecznych zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu.

1_IV

W dniu 2.04.2016 r. kolejny raz nasi podopieczni, pod opieką pani Agnieszki spotkali się na terenie MOSIR „Pszczelnik” aby wybiec na  spotkanie wiośnie, biorąc udział w Biegu Wiosny.

2_IV

Z rozpędu dotarliśmy do Chorzowa, gdzie zorganizowano rozgrywki Ligi Piłkarskiej ,,Gramy Razem” – nasi piłkarze z placówkowej drużyny FC – Siemce rozegrali dwa mecze z wynikami: 1:1 i 1:0 i finalnie mają  wielką szansę na powtórzenie sukcesu z zeszłego roku i zdobycie Pucharu Ligi!

3_IV

Dla osób preferujących mniej aktywny wypoczynek,  również w tym miesiącu nie zabrakło atrakcji – dzieci z grup popołudniowych wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Zameczek”, mogły usprawnić swoje zdolności manualne poprzez zajęcia krawieckie oraz poznać nowe techniki plastyczne w wykonaniu których wykorzystano makaron.

4_IV

Z kolei nasze maluchy bawiły się  wręcz…. kosmicznie, gdyż motywem przewodnim w tym miesiącu była ,,Kosmiczna Odyseja”

W przerwach między poznawaniem kosmosu maluchy zrobiły przystanek i zatrzymały się na zajęcia socjoterapeutyczne oraz na Święto Czekolady…było smacznie, słodko i wesoło…

5_IV

Wesoło było również na urodzinach naszych podopiecznych, które w tym miesiącu mieli Wiktoria i Mateusz z grupy maluchów oraz Wiktoria z grupy średniej.

6_IV

Kwiecień był bardzo pracowity dla grupy starszej – nasi podopieczni zorganizowali wystawę fotograficzną ,,Zaułki” na scenie w Parku Tradycji.  Czwórka podopiecznych zadebiutowała własnymi pracami, odkrywając przed zgromadzoną publicznością znane i nieznane miejsca w Siemianowicach Śląskich. Wystawę uświetnił występ wokalno – taneczny dzieci z grup rannych naszej placówki.

7_IV