Śnieżny i mroźny styczeń przyczyną wielkiej radości

Czas płynie bardzo szybko, jedno mgnienie oka i oto  już 2017 rok.

Pierwszy miesiąc upłynął nam pod znakiem feryjnych wyjść i atrakcji. Odwiedziliśmy lodowisko na Pszczelniku, kręgielnię w Renomie, a najstarsi z nas uczestniczyli w warsztatach  telewizyjnych zorganizowanych w Wilii Fitznera. Ci z Was, którzy lubią kreskówki mogli spotkać nas w kinie na filmie Sing. Super atrakcją było pierwsze wyjście  do Disco- Wrotka, gdzie mieliśmy okazje spędzić miło czas jeżdżąc na wrotkach w takt muzyki.
ST1Dużo czasu spędzaliśmy na powietrzu korzystając z uroków zimy, którą my dzieci uwielbiamy. Wreszcie mogliśmy ulepić bałwana, urządzić bitwę na śnieżki, a najmłodsi z nas przyjeżdżali do Placówki na sankach. Nawet maluszkom nie straszna zima. Oto kilka migawek z ich spaceru do zaśnieżonego parku w czasie, którego był też czas na zabawy śniegiem i  obserwowanie skaczącej po drzewach wiewiórki.
ST2Czas  spędzony w murach Placówki był równie atrakcyjny. Rozegraliśmy kilka turniejów o charakterze sportowym. Wielbiciele piłki nożnej grali w Fifa na Playstation  lub piłkarzyki, ich zmagania obserwowała duża grupa kibiców. Konkursy plastyczne również cieszyły się popularnością, ich uczestnicy pokazali jak można  wykorzystać  różne techniki i materiały. Przydatne okazały się nawet gazety oraz własne  palce. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych największą satysfakcją był sam udział w rywalizacji i możliwość przedstawienia własnych pomysłów.
ST3ST4

Ostatniego dnia ferii  zabraliśmy się  do sprawdzenia własnych umiejętności kulinarnych. Uczestnicy programu Masterchef  dużo mogliby się od nas nauczyć. Sałatki, ciasta, naleśniki i słodkie desery wykonaliśmy pracując w  grupach.  Słowa nie oddadzą naszego zaangażowania oraz smaku potraw. Możecie tylko żałować, że Was tutaj nie było. Zwyciężyły naleśniki z makiem i owocami polane czekoladą dzieło Angeliki, Oli, Wery i Roberta.
ST6