Kwiecień plecień bo przeplata….

Kwiecień to w tym roku przede wszystkim czas świąt Wielkanocnych. W naszej Placówce jak co roku spotkaliśmy się z tej okazji z rodzicami naszych najmłodszych podopiecznych. Zanim jednak nadszedł ten długo wyczekiwany dzień dzieci nie tylko te najmłodsze czas w Placówce spędzały na przygotowywaniu dekoracji  naszej jadalni, jak i brały udział w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej.
1kwNa spotkaniu Wielkanocnym u maluchów licznie pojawili się rodzice i zaproszeni goście. Dzieciaki jak zwykle nie zawiodły i zaprezentowały krótki występ artystyczny – w tym roku w swoim repertuarze znalazła się również piosenka zaśpiewana w języku angielskim –  po czym wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu.
2kwNastępnego dnia czekało nas jeszcze jedno świętowanie, tym razem w bardziej kameralnym gronie. Grupy popołudniowe Wielkanoc świętowały razem ze swoimi wychowawcami. Obyło się bez części artystycznej, za to z równie dobrym skutkiem skupiliśmy się na świątecznych łamigłówkach, wycinankach i zagadkach.
3kwTradycyjnie w okresie świątecznym  nasi podopieczni  udają się do zaprzyjaźnionej szkoły „Cogito” na warsztaty kulinarne. Z uwagi na odbywający się w szkole remont kuchni,  dzieci zostały zaproszone do kawiarni na pizzę i lody. Czas spędziły tam również na przygotowywaniu ozdób w postaci Wielkanocnych jajek.
4kwDzięki pomyślnie układającej się współpracy, uczniowie „Cogito” spotkali się z naszymi podoopiecznymi po raz drugi w kwietniu. Tym razem najmłodsze dzieci mogły posłuchać bajek  czytanych przez uczniów, oraz spędzić czas na wspólnych zabawach. Na koniec otrzymali prezenty w postaci malowanek oraz maskotek.
5kw

Kiedy tylko pogoda na to pozwala uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Deszczowy kwiecień nie dał nam do tego wielu okazji, ale spacer nad Rzęsę i do Parku Miejskiego  już mamy zaliczony.
6kwW deszczowe dni spędzamy również czas w kuchni. Grupa średnia wyspecjalizowała się w pieczeniu różnego rodzaju ciastek i ciast. Zajęcia kulinarne to jedne z ulubionych naszych dzieci. Może wśród naszych podopiecznych właśnie rosną przyszli cukiernicy, kto wie …
7kw

Kiedy starsze dzieci koncentrowały się na rozwijaniu swoich talentów maluchy relaksowały się oglądając filmy.
8kwA kiedy już Wielkanoc stała się historią, w naszej Placówce zapanował  istnie kosmiczny klimat. Grupa starsza wybrała się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego co zainspirowało ich do stworzenia kosmicznych dekoracji w swoim pokoju.
9kwTradycją stały się też wieczorki filmowe w grupie starszej. Deszczowa pogoda sprzyja grom planszowym a sprawdzonym sposobem na nudę od dawna są dla nas różnego typu rywalizacje i konkursy. W tym miesiącu dzieciaki spróbowały swoich sił w turnieju „Milionerów”.  Chociaż głównej nagrody nie udało się zdobyć wszyscy wygraliśmy dobrą zabawę.
10kw

Jak co miesiąc świętowaliśmy urodziny naszych podopiecznych. Kwiecień to miesiąc , w którym urodzili się Marcin, Paulina i Wiktoria.
11kw