Zapraszamy na festyn „Z sąsiadem weselej”

Zespół Szkół Specjalnych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Siemianowickie serdecznie zapraszają na festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Z Sąsiadem Weselej”. Impreza odbędzie się 27 maja (sobota) od godziny 13.00 na terenie przy Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Myśliwieckiej 6 w Siemianowicach Śląskich.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy podczas uroczystości, którą swym patronatem objął Prezydent Miasta Siemianowice Śl.

Na uczestników festynu zarówno tych młodszych jak i starszych czeka moc atrakcji. W planie między innymi występy artystyczne, gry i zabawy, rozgrywki sportowe, loteria fantowa, kiermasz rękodzieła, trampoliny, malowanie buziek oraz pokaz Teatru Ognia Nam-Tara. Dla rodzin przygotowano konkurs z wiedzy dot. filmów o tematyce sąsiedzkiej, a dla najmłodszych zabawa w odgadywanie tytułów bajek. W trakcie wspólnej zabawy będzie można się posilić między innymi w kawiarni ”Pychotka” oraz cukierni „Smaczek”.

Przypominamy, że festyn nawiązuje do realizowanej od kilku lat przez MOPS akcji „Dobrze mieć sąsiada”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzebę integracji i aktywizacji społecznej sąsiadów w ich lokalnym środowisku oraz rozpropagowanie idei pomocy sąsiedzkiej w naszym mieście.

Plakat festyn-page-001