Świąteczny Grudzień pachnący choinką i piernikami

No i już jest! Długo oczekiwany przez wszystkie dzieci (zapewne dorosłych też). Grudzień, miesiąc pachnący piernikami i choinką. Miesiąc pracy twórczej nad ozdobami i prezentami. Ale zanim rozpoczęły się prace oczywiście należało napisać List do św. Mikołaja żeby wiedział do którego komina wskoczyć z workiem pełnym prezentów!
1812a

Jak na tradycję przystało, w naszej placówce odbywało się wiele zajęć związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Były malowanki, praca twórcza nad prezentami dla najbliższych osób no i obowiązkowo wypieki pierników.
1812b1812c1812d

W tym roku postanowiliśmy również wykazać się inwencją twórczą w zakresie śpiewu! Tak, tak! Na zaplanowane w styczniu Noworoczne Kolędowanie w placówce przygotowaliśmy świąteczną piosenkę. Niby nic wielkiego, ale uwaga…po angielsku! Tak więc prób było wiele ponieważ oprócz tej piosenki ćwiczyliśmy jeszcze znane pastorałki. Oj działo się!
1812e

Tradycją w naszej placówce stało się już budowanie scenografii świąteczno-zimowej. Poprzednio zbudowaliśmy Domek św. Mikołaja, ale w tym roku postanowiliśmy zmierzyć się z innym wyzwaniem. Miasto, w którym żyjemy okazało się inspiracją w wyniku której powstała scenografia nawiązująca (czasem w przenośni) do historii Siemianowic Śląskich. Zbudowaliśmy makiety domów, chodnik kopalni, a także Hutę Laura (oczywiście wykorzystując archiwalne zdjęcia). W tym roku ponownie postawiliśmy na recyklig, co oznacza że większość wykonanych prac powstała z materiałów odzyskanych.
1812f

W grudniu obchodziliśmy również urodziny naszych maluchów Zuzi i Wanessy. Życzymy Wam wszystkiego najpiękniejszego!!!
1812g