Krótkie dni sprzyjają aktywności? U nas tak!

Rozpoczął się kolejny rok. Każdy z nas ma wobec niego plany i oczekiwania. Jego pierwszy miesiąc minął jednak zdecydowanie za szybko. Może to wynik naszej aktywności i wielu podjętych działań? Sprawdźmy więc, co się działo w naszych progach w tym miesiącu.

 Wszyscy, od maluchów do starszaków, zaangażowaliśmy się w zajęcia plastyczne. Tematyka zajęć związana była z otaczającą nas rzeczywistością, pogodą oraz przygotowaniem elementów wystroju sal i dekoracji na noworoczne spotkanie z rodzicami. Kolejno w efekcie naszej pracy powstawały: krajobrazy zimowe, choinki, domy oraz widok miasta nocą.
1s

Pamiętaliśmy również o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Oprócz tradycyjnych laurek wykonaliśmy serca z modeliny, a część z nas doskonaląc swoje umiejętności krawieckie, wykonała materiałowe serca.
2s

Doskonaliliśmy też swoje umiejętności kulinarne. Bez problemu robimy tosty, wafle z nutellą puding oraz inne frykasy. Na spotkanie z rodzicami udekorowaliśmy stosy, wykonanych wcześniej pierników. W czasie zajęć kulinarnych uczymy się też piec ciasta. Potrafimy już z pomocą p. Patrycji przygotować ciasto cytrynowe , bananowe oraz ciasteczka korzenne.

3s

Wzięliśmy też udział w konkursie Anioły Tradycji, na który przygotowaliśmy bardzo oryginalne wigilijne ciasto.
4s

Najważniejszym wydarzeniem miesiąca było spotkanie noworoczne z rodzicami ponieważ RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA. Długo trwały nasze przygotowania do wspólnie spędzonego wieczoru. Na początek wystąpiły maluszki, które przygotowały występ złożony z piosenek oraz wierszyka , który pięknie wyrecytowała Emilka. Swoją część artystyczną zaprezentowały też dzieci starsze, a gwiazdą wieczoru okazała się występująca na koniec rockowa żeńska grupa Ślonski Bebok Band.

5s6s

Wieczór był pełen atrakcji. Rozwiązywaliśmy wraz z rodzicami świąteczną krzyżówkę , wspólnie kolędowaliśmy, miło wspólnie spędzaliśmy czas. Co odważniejsze rodziny wystąpiły na forum śpiewając wylosowaną kolęde. Miłe chwile upływały szybko, ale nie mogło zabraknąć czasu na poczęstunek i rozmowy przy kawie czy herbacie. Służyły one naszej integracji.
7s

Styczniowymi solenizantami byli sami chłopcy, wszyscy na literkę B: Brajan, Brandon oraz Bartek, wszyscy z grupy maluszków. Solenizantom życzymy wielu powodów do radości.
8s

A za oknem wyjątkowa w tym roku zima . Oby wytrwała do naszych ferii.

9s