Listopad pełen kolorów i ciekawych zajęć.

Maluszki spędzały ten miesiąc świętując kolejne nietypowe dni. Wiele radości przyniósł Dzień Postaci z Bajek. Oprócz dzieci w placówce pojawili się ich pluszowi ulubieńcy. Dzieci wysłuchały kilku bajek, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i znakomicie poradziły sobie z zagadkami i zadaniami ruchowymi związanymi z bajkami. Każdy wykonał kolorowankę swojego bajkowego ulubieńca, które umieszczono na plakacie zachęcającym rodziców do czytania.
11a

Kolejne obchodzone przez maluszki święto to Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu odwiedzili nas nasi koledzy z zaprzyjaźnionej z nami placówki. Każdy przyszedł z swoim misiem , a miś Krystiana był nawet większy od niego. Były zabawy ruchowe, opowiadania i wierszyki o misiach , a nawet słodki poczęstunek. Można długo opowiadać jak się bawiliśmy, ale wystarczy popatrzeć na zdjęcia.
11b11c

Maluchy robiły wszystko, aby listopad był kolorowy. Malowały kolorowe szaliki, a także osiągnęły, w ramach zajęć z robotyki, wyższy stopień wtajemniczenia w budowaniu z klocków lego.
11d

Starszaki skupiają się na zdobywaniu wiedzy, rok szkolny wymusza aktywność w tej dziedzinie. Jak jednak widać na zdjęciach sposoby zdobywania wiedzy mogą być bardzo różne i ciekawe. Tym razem punktem zainteresowania był układ kostny człowieka. Efekt naszych działań zadziwił nas samych.
11e

Mamy też czas na inne zajęcia plastyczne. Wykorzystujemy w ich czasie wszystko co mamy pod ręką … np. stare słoiczki. Nic nie powinno się zmarnować.
11f

Przygotowujemy się też powoli do Świąt Bożego Narodzenia, zaczynamy od doskonalenia umiejętności wypiekania i dekorowania pierników. Kto powiedział, że to domena dziewcząt i kobiet. Nasi chłopcy też sobie dobrze radzą w kuchni.
11g

Przygotowujemy też ozdoby świąteczne, oprócz szkła można do tego wykorzystać drewno. Robimy wszystko, aby zapomnieć o jesiennej szarudze i szybko nadchodzących ciemnościach.
11h

Nie zapominamy również o naszych solenizantach. Huczne sto lat zabrzmiało w tym miesiącu dla Nadii z maluszków oraz Kuby, Martyny i Dawida ze starszaków. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego.
11i