Z energią i uśmiechem w nowy rok szkolny!

Wrzesień niezmiennie kojarzy się z końcem wakacji i oczywiście nowym rokiem szkolnym. I choć w naszych wspomnieniach „czuć” jeszcze piękno ciepłych letnich dni i słodkiego leniuchowania, to jednak czekają na nas inne wyzwania. W naszej placówce wrzesień to przede wszystkim dużo różnych zajęć, które pomagają rozwijać wyobraźnię i potencjały naszych podopiecznych. W ciągu tygodnia każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie…

Nowy rok szkolny czas zacząć! Pozytywna energia i chęć do pracy to podstawa sukcesu! Wiemy o tym i od razu zabieramy się do pracy i nauki. Obowiązkowy punkt programu: język angielski! Czasem z pomocą przychodzi technologia czyli ulubione…tablety, które pomagają nam w rozwijaniu swoich zainteresowań i w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania. Nie zapominamy jednak o „tradycyjnym” podręczniku czy też ćwiczeniach. Czasem bywa naprawdę trudno…ale dajemy radę!
1w

W naszej placówce życie tętni cały dzień. Maluszki z grup przedpołudniowych od rana zarażają wszystkich swoją energią i uśmiechem. Podobno „kiedy śmieje się dziecko to śmieje się cały świat”! I to jest zapewne tajemnica wyjątkowej atmosfery w naszej placówce. Ponurakom i smutasom wstęp wzbroniony!!! I to wszystko dzięki naszym maluszkom!
1
Kiedy już odrobimy lekcje mamy czas na „ćwiczenie umysłu” czyli…rozwijamy swoje zainteresowania, i przede wszystkim wyobraźnię. Trzeba przyznać, że czasami mamy niezwykłe pomysły i cała frajda z tego, że potrafimy je zrealizować. Z pomocą przychodzą różne ciekawe przedmioty, gry zręcznościowe i tradycyjne puzzle. Co tydzień mamy zajęcia z robotyki, która daje nam możliwość rozwijania zdolności konstruktorskich. Fajnie jest stworzyć pojazd, który jeździ sterowany przez tablet. Tworzenie jest super wyzwaniem!
2w

Ważne miejsce w tygodniu zajmuje oczywiście aktywność fizyczna, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch”! Sala gimnastyczna i boisko sportowe to miejsca, w których uczymy się współzawodnictwa, zachowania fair play. Jest to również okazja do rozruszania się po godzinach spędzonych w ławce szkolnej.

3w

W naszym tygodniowym planie swoje stałe miejsce mają zajęcia plastyczne. Już tak mamy, że przy każdej nadarzającej się okazji coś skleimy, potniemy, pokolorujemy…Potem już tylko pozostaje satysfakcja z dobrze wykonanej pracy!

4w
5w