Kwiecień czyli…wiosna w pełni!

Kwiecień czyli…wiosna w pełni!

 

    Po bardzo długiej przerwie w naszej Placówce zorganizowaliśmy spotkanie z  rodzinami naszych podopiecznych w ramach: „Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych”. Wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo zaangażowali się w prace plastyczne wraz z dziećmi. Efekty wspólnej pracy były naprawdę imponujące, a kreatywność i pomysłowość twórców sięgała zenitu!

1

  Oczywiście nie samym tworzeniem człowiek żyje więc…była również okazja do naładowania akumulatorów przy stole pełnym smakowitych przekąsek. Czas spędzony razem z naszymi podopiecznymi i ich rodzicami z pewnością zapadnie na długo w naszej pamięci. Słowem: atmosfera była wspaniała! Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

2

   Kwiecień to taki wyjątkowy miesiąc, w którym wszystko intensywnie wraca do życia po zimowej przerwie. Jest to również czas, kiedy wraz z naszymi podopiecznymi wprowadzamy do naszej Placówki wiosenną i świąteczną atmosferę. Dlatego prace dekoratorskie ruszyły pełną parą i trzeba przyznać, że pomysłów nie brakowało. Wielkie brawa dla naszych małych i dużych dzieci za zdolności plastyczne!

3

    Kiedy wszystko wokół nas zaczyna zielenić się i kwitnąć, a śpiew ptaków słychać coraz wyraźniej to…myślimy o naszej planecie. Tak było i tym razem podczas obchodów Dnia Ziemi. Podczas zajęć nasi najmłodsi podopieczni słuchali z zainteresowaniem opowieści o naszej planecie i jej pięknie. Poznawali również współczesne zagrożenia dla Ziemi i sposoby dbania o nasza planetę. Był również obowiązkowo plakat własnoręcznie wykonany przez naszych najmłodszych.

4

     Ciepło, cieplej coraz cieplej czyli… czas na aktywność na świeżym powietrzu. Spacery na plac zabaw, ćwiczenia na siłowni i inne aktywności to obowiązkowy punkt programu podczas słonecznych dni. A kiedy aura nie dopisuje to zawsze z pomocą przychodzą gry i zabawy edukacyjne w grupie kolegów i koleżanek.

5

   W kwietniu w naszej Placówce mieliśmy okazje do świętowania urodzin w grupie najmłodszych i starszych podopiecznych. Każdemu życzymy wiele radości z każdego dnia, uśmiechu i oczywiście ogromnych pokładów chęci do rozwijania swoich pasji. Wszystkiego dobrego i pięknego!

6