Październikowo – jesiennie i kolorowo

Październikowo –  jesiennie i kolorowo

 

      Październik rozpieszczał nas pogodowo, więc nie sposób było nie korzystać z uroków jesiennych spacerów po parku oraz pobytu na pobliskich placach zabaw. Dzieci uwielbiają przebywać na powietrzu. Zabawa w liściach to super doświadczenie, a takie kolorowe dywany z liści możemy oglądać jedynie jesienią.

zdjęcie 1

Jednak pobyt w Placówce jest na tyle atrakcyjny, że nigdy się tu nie nudzimy. Zabawa towarzyszy nam na każdym kroku. Te wszystkie aktywności dostarczają dzieciom dużo radości…Nie ważne co robimy, to zawsze świetnie się ze sobą bawimy. Czasami zabawa łączy się z nauką np. kolorów.

zdjęcie 2

Jednym z zajęć, które są niemal nieodłącznym elementem naszej placówkowej codzienności są zajęcia plastyczne. Nie ma dnia bez kolorowych kredek, mazaków i kartek… Zarówno maluchom jak i starszakom towarzyszyła w tym miesiącu głównie tematyka jesienna, ale oczywiście nie tylko.

zdjęcie 3

Oprócz tego, w tym miesiącu starszaki miały okazję poznać nowe techniki pracy, które prezentowała nam wolontariuszka pani Kasia- tj. quilling, papierowe pudełka oraz kwiaty z liści, które wciągnęły ich na wiele godzin. Podobnie jak zabawy maluchów z ciastoliną, piankoliną czy masami plastycznymi to też niezła frajda, a zarazem świetne doznania sensoryczne. Na najbardziej aktywnych uczestników czekały nawet wyróżnienia.

zdjęcie 4 zdjęcie5

Jak co roku staramy się urozmaicić nieco nasze codzienne zajęcia w grupie maluchów poprzez organizowanie różnego rodzaju dni nietypowych. I tak też w tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Ośmiornicy, Światowy Dzień Chleba oraz Dzień Dyni.

zdjęcie 6 zdjęcie 7

Jak już bywa w zwyczaju naszej Placówki nie możemy zapomnieć o corocznej świetnej zabawie, szczególnie dla naszych starszych podopiecznych.Mowa oczywiście o Straszniku, który w tym roku zainspirowany był bajką Hotel Transylwania. Buuu… było mrocznie i strasznie, ale wszyscy świetnie się bawili w takim klimacie.  W każdej z 3 przygotowanych sal dzieci miały okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami. Każda grupa rozwiązywała zagadki, krzyżówkę, odpowiadała na strrrrasznie trudne pytania, a w kolejnych salach dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Tego dnia uczymy współpracy z grupach, zdrowej rywalizacji a na końcu z zebranych w trakcie konkurencji kopert z literami wspólnie ułożono napis „Nie bójcie się marzyć”. Dzieciaki miały cudowne stroje i wczuły się w swoje postacie-niektórych ciężko było nawet rozpoznać.

zdjęcie 8 zdjęcie 9 zdjęcie 10

W tym miesiącu mieliśmy wielu solenizantów. Swoje urodziny w grupie maluszków w październiku obchodzili : Bartek z Martyną, Julia, Oktawia. Natomiast w grupie starszaków świętowaliśmy urodziny Krystiana i Dawida.

urodzinki 11 zdjęcie 12