Styczeń 2024

Przed Nami kolejny rok….2024! Po grudniu, który był miesiącem pełnym wrażeń nadszedł czas na trochę refleksji i odpoczynku 😉 W grupie starszaków, jak zwykle sporą część czasu spędzaliśmy na odrabianiu zadań domowych do czego nie trzeba dzieci w ogóle motywować i które nasi podopieczni wykonują z największym zaangażowaniem i chęcią. 😉 😉 😉 Podczas zajęć z pedagogiem podopieczni mogli doskonalić umiejętności, takie jak na przykład: czytanie, pisanie, działania na liczbach.

W ramach zajęć z pedagogiem, prowadzone były zajęcia mające na celu trening koncentracji i uwagi.

Podopieczni mieli również możliwość uczestniczyć w zajęciach mających na celu kształtowanie umiejętności społecznych i kompetencji emocjonalnych. Wychowawcy wraz z pedagogiem przeprowadzili m. in. zajęcia na temat: tolerancji, zdrowego stylu życia (prawidłowego odżywiania, higieny osobistej, roli aktywności fizycznej w życiu człowieka). Grupa starszaków wzięła również udział w zajęciach dotyczących odpowiedzialności za swoje zachowania oraz poznali swoje prawa i obowiązki. Ze względu na zbliżające się ferie przeprowadzono zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku zimowego.

Ponadto podopieczni spędzali czas na swoich ulubionych zajęciach, ale także aktywnie, podczas wyjść na basen, na który uczęszczają dwa razy w miesiącu.

Koniec miesiąca, to już czas ferii zimowych. Podopieczni mogli oddać się szaleństwu i zabawie, podczas wyjścia do Centrum Zabaw i Trampolin w Chorzowie „HOPSA”, a także podczas wyjścia na basen, do Planetarium Śląskiego czy seansów filmowych w Parku Tradycji w Siemianowicach.

W grupie maluszków również działo się wiele ciekawych rzeczy 😊
Dnia 18.01.2024 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych – Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia dzieci miały możliwość spotkania się z tą ważną postacią. Ponadto wykonały prace plastyczne z jego wizerunkiem, wzięły udział w zabawach. Ten czas umilił im słodki poczęstunek.

Najmłodsi podopieczni z pomocą wychowawców wykonali piękne kalendarze i laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które przypadały 21 i 22 stycznia. Dzięki pracom na twarzach świętujących zagościł uśmiech.

W grupie maluszków nie ma czasu na nudę. Maluchy oddają się ulubionym i ciekawym dla nich zajęciom. Podopieczni oglądali ulubione filmy animowane, oddawali się wspólnej zabawie, świętowali także Dzień Popcornu.

Dzieci brały także udział w zajęciach z logopedą. Podopieczni mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach indywidualnych i grupowych, w czasie których pracowały nad prawidłową wymową, ale i uczestniczyły w zajęciach z terapii ręki.

Najmłodsi podczas zajęć z pedagogiem mogli dowiedzieć się nowych rzeczy, integrować się, nabywać nowe, ale i doskonalić posiadane już umiejętności, m.in. w zakresie motoryki małej, spostrzegawczości, myślenia przyczynowo – skutkowego, itp.