Styczeń 2024

Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje, rzadko pomyślny rok nam obiecuje.

Pierwszym miesiącem roku jest styczeń. Jego nazwa pochodzi najprawdopodobniej od słowa „tyki”, które w tym czasie sporządzali gospodarze. Nie wykluczone, że styczeń swą nazwę zawdzięcza innemu słowu, „styk” – dlatego, że miesiąc ten występuje na przełomie roku.

ZABAWA PLASTYCZNA MALOWANIE POD FOLIĄ

Malowanie pod folią to niezwykła zabawa plastyczna dla dzieci. Najbardziej interesujące jest tu doznawanie własnej mocy sprawczej i obserwowanie efektów działań przez przezroczystą folię. To świetna zabawa plastyczna, badawcza, sensoryczna i terapeutyczna! Dzieci badają konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykają gładkiej i śliskiej folii, odczuwają miękkość farby pod palcami, obserwują jak folia się marszczy, jak farby się rozpływają i jak łączą się kolory.

MALOWANIE NA FOLII

To prosta zabawa dla dzieci i dorosłych, której oddaliśmy się z wielką uciechą, a która to trochę niespodziewanie przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych uniesień. Malowanie na folii dostarczyło nam wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju młodego człowieka. Było także okazją do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki w różnych jej aspektach oraz ćwiczeń manualnych.

ZIMOWE CZAPKI I RĘKAWICE

Ozdabianie czapek i rękawic na papierze to świetna i kreatywna praca plastyczna.

ZIMOWE DOMKI

Praca plastyczna nad zimowymi domkami może być zarówno edukacyjna, jak i przyjemna, rozwijając różnorodne umiejętności dzieci w trakcie zabawy.

MROŹNA KRAINA PINGWINÓW

Stworzenie mroźnej krainy pingwinów w ramach pracy plastycznej może być nie tylko zabawne, ale i pełne wyobraźni.

BUDOWANIE Z KLOCKÓW

Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną.

PLASTELINOWA TĘCZA

Dzieci lubią ugniatać, lepić, przyklejać, a przy okazji jest to doskonała forma ćwiczenia motoryki małej, czyli dziecięcej rączki. Dla starszych dzieci jest to świetna forma nauki kolorów czy liczenia, albo po prostu fajna kreatywna zabawa.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci tradycyjnie obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia.
W ten szczególny dzień chcemy podziękować tym bliskim członkom rodziny za ich obecność, ciepło i dobroć. Dzieci często przygotowują własnoręcznie wykonane laurki. Nasze dzieci również z tej okazji przygotowały piękne kartki.