Irlandki wspierają budowę Domu dla samotnych matek

Irlandki wspierają budowę Domu dla samotnych matek.

Od poniedziałku szóstka przesympatycznych Irlandek pomaga nam w remoncie Domu dla bezdomnych samotnych matek, kobiet w ciąży i ofiar przemocy, który ma powstać w budynku mieszczącym się przy ul. Sobieskiego 21.
irl1

Wolontariuszki pracują z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Każdą czynność wykonują z wielką starannością i oddaniem. To grupa niezwykle wrażliwych, sympatycznych, a przy tym pracowitych i silnych kobiet.
irl2.jpg
Irlandkom bardzo spodobała się idea powstającego Domu dla kobiet. Zainteresowały się również problemami społecznymi z jakimi borykają się mieszkańcy naszego miasta.
Podczas spotkania z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorem fundacji Habitat for Humanity kobiety dowiedziały się jak funkcjonuje pomoc społeczna w Siemianowicach Śląskich oraz jakie są największe potrzeby mieszkańców.

ir3.jpg
irl4
Na zakończenie spotkania wolontariuszki przekazały prezenty dla kobiet i dzieci, które będą przebywały w Domu dla samotnych matek.

Zachęcamy Państwa do wspierania Siemianowickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w remoncie bezpiecznego miejsca dla kobiet. Liczymy zarówno na wsparcie rzeczowe jak i finansowe. Nr konta Siemianowickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta: Ing 8710 5012 43 1000 0090 3011 5811. Nr kontaktowy: 696 483 702.