Nagrody i wyróżnienia

„Śląski Prometeusz 2023” dla pracowników MOPS

W środę 15 listopada br. w Filharmonii Śląskiej odbyła się Gala Konkursu „Śląski Prometeusz 2023” – WOJEWÓDZKA NAGRODA DLA PRACOWNIKÓW SYSTEMU POMOCY I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ.

W pięknych wnętrzach Sali Koncertowej pracownicy pomocy społecznej województwa śląskiego odebrali wyróżnienia i nagrody w sześciu kategoriach.

Z dumą informujemy, że wśród laureatów znaleźli się także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich.

Śląskiego Prometeusza 2023 i II miejsce w kategorii Asystent rodziny otrzymała Pani Anna Litińska, wyróżnienie w kategorii terapeuta/specjalista reintegracji zostało przyznane Pani Dominice Duś, a w kategorii pracownik socjalny wyróżniono Panią Aleksandrę Kryczkowską-Helicką.

Jest nam niezmiernie miło, że kolejny raz organizatorzy konkursy docenili zaangażowanie, oddanie, determinację i pasję pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich.

Dziękujemy Pani dr Annie Zasadzie-Chorab – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz jego pracownikom za organizację i możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości.

MOPS nagrodzony przez Fundację Świętego Mikołaja w konkursie „Mama w pracy”

20 maja 2011r. w Centrum Giełdowym w Warszawie odbyła się uroczysta Gala kończąca IV edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. W gronie 27 wyróżnionych firm, które wspierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym znalazł się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich.
Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie sytuacji kobiet na rynku pracy.
Podczas finałowej Gali konkursu Tytuł Laureata  przyznany został w trzech kategoriach: firmy małe, średnie i duże. Siemianowicki Ośrodek został wyróżniony w kategorii średnie firmy. Z wypełnionych przez pracujące w MOPS Panie ankiet wynika, że doceniają one warunki i atmosferę, jakie pracodawca stworzył dla kobiet, w szczególności tych pełniących obowiązki macierzyńskie jak i przyszłych matek.

FINAŁOWY LODOŁAMACZ 2010 DLA MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich otrzymał I miejsce oraz statuetkę Lodołamacza podczas Finałowej Ogólnopolskiej Gali Konkursu Lodołamacze 2010. Uroczystość miała miejsce 8 czerwca br. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Podczas finału konkursu Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych spośród zdobywców statuetek Lodołamacza 2010 w etapach regionalnych, wyróżniała pracodawców, którzy w skali całego kraju najbardziej angażują się w rozwiązywanie problemów niepełnosprawnych na rynku pracy.
Dzięki zwycięstwu w Śląskim Etapie Konkursu Lodołamacze 2010 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został zakwalifikowany do etapu centralnego. Podczas finałowej uroczystości MOPS został uznany za najbardziej wrażliwego społecznie pracodawcę w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca. Dyrekcja Ośrodka- Pani Iwona Izworska oraz Pan Jan Jeleń z dumą przyjmowali piękną statuetkę Lodołamacza.

ŚLĄSKI LODOŁAMACZ 2010 DLA MOPS

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przyznała I miejsce i statuetkę Lodołamacza 2010 Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Finałowa Gala Regionalna Śląskiego Etapu Konkursu Lodołamacze 2010, podczas której wyróżniono siemianowicki MOPS odbyła się 27 maja 2010r. w Hotelu Qubus w Katowicach.
Spośród 44 zgłoszeń nagrodzono 12 pracodawców w czterech kategoriach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zwyciężył w kategorii pracodawca nieprzedsiębiorca. Pozostali nagrodzeni w tej kategorii to NZOZ Zakład Pulmonologii oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach.

NAGRODA W KONKURSIE „LODOŁAMACZE 2008”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. zatrudniając 13 osób niepełnosprawnych przełamuje stereotypy i uprzedzenia względem tych osób, co zostało zauważone przez organizatora Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – „Lodołamacze 2008”, którym jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. zasłużył w oczach Kapituły na 2 miejsce i otrzymał srebrny medal w Kategorii Pracodawca – Nieprzedsiębiora za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną – uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych. Zdaniem Kapituły konkursu działalność Ośrodka na polu rehabilitacji i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

NAGRODA MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został wyróżniony nagrodą specjalną Ministra Polityki Społecznej – Krzysztofa Patera za aktywną i wszechstronną działalność na rzecz społeczności lokalnej, w tym osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wręczenie nagrody nastąpiło podczas uroczystości z okazji „Dnia pracownika socjalnego”, która odbyła się 22.11.2004 roku w Sali Filharmonii Narodowej w Warszawie. Została wysoko doceniona fachowość oraz zaangażowanie w realizacje zadań pomocy społecznej, a także twórcze podejście do rozwiązywania problemów społecznych.