Wiosenny marzec

Marzec to miesiąc, w którym witamy kolejną porę roku – upragnioną wiosnę.

W naszej Placówce jak zwykle wiele się wydarzyło…

 „Dzień koloru zielonego” to dzień, w którym najmłodsi malowali palcami – oczywiście używając koloru zielonego, oraz samodzielnie kroili a następnie próbowali owocu kiwi.

1

W marcu odbyło się wiele zajęć socjoterapeutycznych w każdej grupie wiekowej.

2

3

Prowadzono także typowe zajęcia związane z przygotowaniem dekoracji wielkanocnych i upominków dla rodziców z tej okazji.

4

5

„Gramy razem” – to wydarzenie sportowe zorganizowane w ramach projektu socjalnego przez słuchaczki Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. W duchu sportowej rywalizacji przedstawiciele naszej Placówki z ogromną przyjemnością brali udział w konkurencjach i dzięki zaangażowaniu i wyśmienitej formie zajęli pierwsze miejsce. Tym samym do kolekcji pucharów dołączył kolejny wyjątkowy puchar.

6

Kolejny raz na zaproszenie ZSP „Cogito” dzieci wraz z wychowawcami udały się tam by upiec Wielkanocnego Mazurka i wspólnie z uczniami tej szkoły wykonać świąteczne ozdoby. Jak zawsze zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i zanim zajęliśmy się świątecznym mazurkiem, mogliśmy przyrządzić i zjeść pyszne, słodkie naleśniki.

7

Jak co roku odbyły się także spotkania Wielkanocne z rodzicami w grupie maluchów oraz wyjątkowe spotkanie Wielkanocne dzieci starszych – bez rodziców. Dzieci miały okazję same przygotować świąteczne wypieki, samodzielnie nakryły do stołu, który wcześniej same pięknie przystroiły.

8

Dzięki akcji „Baranek” organizowanej przez Parafię Św. Michała Archanioła w Michałkowicach, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, przyborami szkolnymi i zabawkami.

W imieniu podopiecznych serdecznie dziękujemy za przekazane upominki!

9

W marcu zorganizowano także wyjazdy do kina Planet Cinema w Katowicach na projekcję bajki „Zwierzogród”. Z wyjazdu do kina skorzystały najmłodsze dzieci jak i te trochę starsze, które zdobyły największą ilość punktów w Placówkowym rankingu „Debeściak miesiąca”.

Na zakończenie tego miesiąca dzieciaki mogły skorzystać z aktywnego wypoczynku poświątecznego w postaci wyjazdu do Aquadromu w Rudzie Śląskiej, gdzie czas upłynął na wesołych zabawach.

10

Marcowi Solenizanci. Oskar, Miłosz i Filip.

Najlepsze życzenia dla chłopców!

11