Piękny maj

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół rozkwita , jest zielono i kolorowo, wiosna w pełni zadomawia się w naszych parkach i ogrodach. Jest to dobra okazja aby wyruszyć na długie spacery i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza, dlatego w tej kwestii nie próżnują nasi wychowankowie i jak tylko pogoda sprzyja wyruszają w piękne zielone miejsca naszego miasta na Rzęsę lub do Parku Pszczelnik.
„Europejski Tydzień Sportu”, który przypada w maju także sprzyja temu, żeby się trochę poruszać, albo profesjonalnie poćwiczyć z piłką.

1Po tak intensywnym ruchu, kiedy robimy coś dla naszego zdrowia i ciała, warto również odpocząć i grillować w naszym ogródku.
2Kiedy jednak aura nam nie sprzyja można coś pysznego przyrządzić w naszej kuchni, np. ciasto albo mini ciasteczka, no i oczywiście” bardzo zdrowe frytki”, zabawa przy tym jest przednia a i dla grupy to ważne, żeby zrobić coś razem.
3

Kiedy tak starsi się udzielali w kuchni i grillowali, maluchy nie zapomnieli w maju o ważnym dniu „Dniu Strażaka”, i postanowili udać się w odwiedziny z prezentem do Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach, aby kolejny raz dzięki uprzejmości tamtejszych strażaków zapoznać się z ich pracą, obejrzeć sprzęt i przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.
4

W maju obchodziliśmy „Dzień Rodziny”, gościem specjalnym tego dnia był „Uniwersytet Rozwoju”, dzieci wraz z rodzicami mogli przyglądać się eksperymentom lodowym, nawet sami zamienić się w małych naukowców.
5

Niektórych tak zainspirował pokaz, że w trakcie zajęć z wychowawcami wymyślali własne eksperymenty.
6

Kogo jednak kariera naukowa nie zainteresowała to mógł zająć się tworzeniem dekoracji na „Festyn Sąsiada”, który odbył się 27 maja w Zespole Szkół Specjalnych. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli zmagać się z konkurencjami sportowymi w magicznym świecie bajek Kubusia Puchatka.
7

Na sam koniec należy oczywiście jeszcze parę słów zamieścić o naszych majowych solenizantach. Sto Lat Dawid,  Wiktoria i Wiki –  niech Wasze życie będzie piękne i kolorowe.
8