Październik – strasznie fajny miesiąc!

Październik – strasznie fajny miesiąc!

Październik to czas, kiedy na dobre odchodzą już od nas wspomnienia lata, dopadają nas pierwsze przeziębienia, a i dzień zaczyna się wyraźnie krótszy. W tym roku dodatkowo nie rozpieszczała nas pogoda i tylko kilka dni pozowliło nam cieszyć sie aurą „złotej polskiej jesieni”. Możnaby pomyśleć, że to kiepski czas, ale my mamy powody, by zaliczyć miniony październik do wyjątkowo udanych!

 Na początku miesiąca podopieczni Młodzieżowego Klubu „RAZEM” udali się na wycieczkę do ZOO i Afrykarium we Wrocławiu.15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb i innych zwierząt – to dopiero gratka! Największą atrakcją okazał się 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb dając poczucie „zanurzenia” w podwodnym świecie! Po zwiedzeniu oceanarium udaliśmy się też na spacer po ogrodzie zoologicznym, gdzie odwiedziliśmy m.in. niedźwiedzie, żyrafy i małpy. To był bardzo intensywny dzień, o czym najlepiej świadczyła cisza w busie w drodze powrotnej – śpiące dzieci to najgrzeczniejsze dzieci! 😉 

1
2
3

Ważnym wydarzeniem dla naszych najmłodszych podopiecznych był Dzień Kubusia Puchatka! Ku uciesze maluchów miś o bardzo małym rozumku (ale wielkim sercu!) złożył im wizytę. Były wspólne zabawy i gry, kolorowanki i pamiątkowe zdjęcia.

4

W październiku mieliśmy – dosłownie i w przenośni – ręce pełne roboty! Wychowawcy dbali, by dzieciaki się ne nudziły i mogły spożytkować kreatywnie swoją energię! Były więc bardzo smakowite zajęcia kulnarne, a także kolorowe warsztaty plastyczne. Jeśli pogoda pozwalała, korzystaliśmy z możliwości poruszania się na świeżym powietrzu.

 5
6

Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym zorganizowaliśmy w naszej Placówce zabawę pt. STRASZNIK Games. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały końca miesiąca, przygtowania do imprezy zaczęły się bowiem dużo wcześniej – trzeba było przygotować sporo akcesoriów i dekoracji. Wymyślaniem konkretnych zadań i konkurencji zajęli sie wychowawcy, a pomysłów im nie brakowało, oj nie!. W tym roku motywem przewodnim zabawy był świat Harrego Pottera! W świetlicy zatem zaroiło się od wiedźm, mugoli, duchów i innych magicznych zjaw! Był z nami Profesor Dumbledore, Jęcząca Marta, Profesor Minerwa McGonagall, wiedźma Bellatrix oraz mroczny Lord Voldemort! To był fantastycznie spędzony czas, uśmiechy na naszych buziach mówiły same za siebie. Za rok obiecujemy wymyślić coś równie strasznego 😉

108

W październiku swoje urodziny obchodzili też Waneska, Sabrina, Dominik, Igor oraz Julia. Życzymy im wszystkiego najlepszego, dużo radości i uśmiechu na cały kolejny rok!

 9