Ostatni miesiąc wakacji

Kolejny i ostatni już miesiąc wakacji przebiegł w Placówce równie ciekawie i aktywnie jak poprzedni. Pogoda dopisywała, więc wykorzystywaliśmy ją również na zajęcia w plenerze. Dzieci spędzały czas głównie jeżdżąc na rolkach, rowerach, a także aktywnie na Sporciku oraz na spacerach.. Odbywały się również zajęcia na basenie. Młodsze dzieci wspólnie z wychowawcami niemal codziennie spacerowały po okolicznych parkach i placach zabaw oraz grały na boisku w piłkę.

2

Maluchy miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Koszęcina, gdzie swoją siedzibę ma Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Po przybyciu, dzięki uprzejmości artystów zespołu, poznawały tradycje i kulturę naszego regionu. Udaliśmy się do wyremontowanego pałacyku, gdzie obejrzeliśmy film o działalności zespołu „Śląsk” i mieliśmy okazję uczestniczyć w próbie artystów. Zwiedziliśmy również Izbę Tradycji, gdzie zgromadzone zostały pamiątki związane z działalnością artystyczną zespołu. Tam podziwialiśmy oryginalne stroje regionalne i narodowe. Następnie udaliśmy się do kostiumerni, gdzie dzieci nie tylko oglądały, ale również przymierzały elementy strojów scenicznych. Dzieci na zakończenie miały okazję uczestniczyć w warsztatach tanecznych, które sprawiły im mnóstwo przyjemności i radości.

3

Dzieci z grup starszych wróciły z kolonii. Po powrocie jeszcze długo dzieliły się wrażeniami z pobytu w Lalikach. Opowiadały o atrakcjach i przygodach, które tam na nich czekały. Musiało być naprawdę fajnie… W Placówce podopieczni kontynuowali swoją przygodę z Małym Księciem. Wykonywali szereg prac techniczno – manualnych związanych z tematyką baśni. Dzieci bardzo zaraziły się magicznym i tajemniczym światem bohatera i chętnie go poznawały. Korytarze i sale naszej Placówki były pełne kolorowych prac podopiecznych. Pod koniec miesiąca nastąpiło podsumowanie całej tej wakacyjnej wędrówki po wszechświecie . Niektórzy naprawdę wzięli sobie do serca rady małego bohatera.

4

Oprócz podróży z Małym Księciem starszaki wybrały się wspólnie z wychowawcami w prawdziwą podróż do świata zwierząt – do ZOO w Chorzowie, gdzie podopieczni mogli podziwiać zamieszkałe tam okazy.

 5

6

W związku z zakończeniem wakacji w grupach starszych odbył się konkurs zatytułowany „ Moje najpiękniejsze wspomnienie z wakacji”. Na wygranych czekały atrakcyjne nagrody.

7

Maluchy też pożegnały wakacje i ostatniego dnia wybrały się na długi spacer nad staw Rzęsa, gdzie przyglądały się okolicznej przyrodzie, ogromnym dinozaurom oraz rozmawiały z wędkarzem, który opowiedział im co nieco o łowieniu ryb. Dzień umiliły nam pyszne i smakowite lody.

 8

9

W sierpniu młodsze dzieci odwiedziły też pobliską bibliotekę publiczną, gdzie mogły zobaczyć zbiory różnych książek…Dzieci były pod wrażeniem, jak wiele książek mieści się w bibliotece. Chętnie wysłuchały pogadanki na temat wypożyczania książek, ich tematyce. Z zaciekawieniem oglądały książki, które pokazywała pani bibliotekarka oraz kolorowały kolorowanki, które na koniec zawieszone zostały w galerii biblioteki. To był naprawdę udany dzień.

10

W tym miesiącu swoje urodziny obchodzili Marcel, Laura i Damian…WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA SOLENIZANTÓW.

11

Ponadto na koniec wakacji odbył się festyn rodzinny w MDK „Jordan”, gdzie na podopiecznych czekało mnóstwo fantastycznych atrakcji… Były zabawy, konkurencje, kolorowa wata cukrowa, którą uwielbiają dzieci, popcorn i wiele wiele innych przyjemności…. A co najważniejsze na dzieci czekały wspaniałe nagrody…

12

13

14

No cóż wakacje dobiegły końca…Ale zgodnie z treścią znanej wszystkim piosenki „…wakacje będą znów…” Musimy tylko cierpliwie na nie poczekać.