Siemianowice oczami dziecka

Wrzesień prawie cały rozpieszczał nas swoim ciepłem . W Placówce codziennie korzystaliśmy z uroków kończącego się lata. Młodsi podopieczni spacerowali i bawili się na pobliskim placu zabaw. Starsi natomiast aktywnie spędzali czas: na grach i zabawach ruchowych, jeżdżąc na rowerach, rolkach, grając w piłkę nożną czy siatkową na Kompleksie „Sporcik”. Łącząc przyjemne z pożytecznym, dzieci zabrały się również za porządkowanie z opadłych liści, odnowionego otoczenia przed wejściem do Placówki.

1

W nowym semestrze grupa popołudniowa ruszyła z nowym cyklem zajęć plastycznych przybliżających im rodzinne miasto. Tworzyli prace charakterystycznych dla miasta budynków, wykorzystując różne techniki rysowania: węglem, ołówkiem, kredkami. Przybliżona została im historia miasta w tym herby historycznych dzielnic: Bytkowa, Michałkowic, LauraHutte i Siemianowic.

Grupa średnia w ramach zajęć plastycznych w związku z zakończeniem wakacji stworzyła nowy wystrój swojej sali, tym samym rozpoczęli nową serię zajęć krawieckich. Odbyły się także zajęcia malowania palcami.

2

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego grupy popołudniowe ruszyły pełną parą z zajęciami wspomagającymi umiejętności szkolne. Ćwiczymy liczenie w szczególności tabliczkę mnożenia, kaligrafię, zasady poprawnej pisowni i utrwalamy język angielski.

3

Ze znanych i lubianych powróciły zajęcia kulinarne. W tym miesiącu na słodko dzieci przygotowały i zaserwowały: sernik, babeczki, murzynka i jabłecznik. Podopieczni wyszli również z inicjatywą piątkowego pieczenia frytek.

W ramach zakończenia Tygodnia Warzyw w grupie przedszkolnej, mali kucharze przygotowali własnoręcznie pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. W tym dniu również grupy starsze przygotowały dla siebie kanapki i spożyły je w ramach wspólnej kolacji.

 5

 

Z końcem miesiąca zagościła w nasze progi jesień. Maluchy wybrały się na długi spacer do Parku Miejskiego w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Zbierały kasztany, żołędzie i liście. Obserwowały z zaciekawieniem zmieniającą się szatę przyrody.

 6

 

Grupy starsze w ramach akcji zbierania kasztanów – wykonały oryginalne ludziki. Również liście z pobliskich drzew posłużyły jako materiał do wykonania ciekawych prac, przez co dzieci poznały nowe techniki plastyczne oraz zdobyły kolejne umiejętności.

 7

 

We wrześniu swoje urodziny świętowali Lena i Marcin.

8

 

Na razie jesień przywitała nas chłodno i deszczowo, ale z początkiem października liczymy na optymistyczne prognozy pogody.