Wyjątkowo piękny październik

Październik w tym roku rozpieszczał nas słońcem i paletą pięknych jesiennych barw. Zapomnieliśmy już o wakacjach, oswoiliśmy się z obowiązkami szkolnymi, jednak nie znaczy to, że zrezygnowaliśmy z dobrej zabawy. Po odrobieniu zadań domowych zawsze znajdzie się w świetlicy czas na kreatywne zwalczanie nudy!

Gdy tylko aura na to pozwalała, wychodziliśmy na świeże powietrze i łapaliśmy ostatnie promienie słońca grając w piłkę, jeżdżąc na rolach czy… zamiatając liście wokół placówki w myśl idei łączenia przyjemnego z pożytecznym. Kiedy nie mieliśmy ochoty na harce na dworze, oddawaliśmy się wspólnym grom i rozrywkom w świetlicy.

123

Jak wiadomo, ruch wzmaga apetyt, dlatego ten miesiąc obfitował też w zajęcia kulinarne. Nieskromnie przyznamy – jesteśmy w tym coraz lepsi! Nasze czekoladowe muffiny podbiłyby podniebienie niejednego smakosza… gdyby tylko jakiś miał szansę ich spróbować – zniknęły w błyskawicznym tempie, tak były smakowite! Pizza i naleśniki także wyszły niczego sobie.

45

Tym, którzy śledzą nasze poczynania nie trzeba przypominać, że bardzo lubimy uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Kreatywne prace manualne pozwalają nam obudzić w sobie małego artystę i rozwijają naszą wyobraźnię, a przede wszystkim sprawiają nam dużą przyjemność. W październiku głównym tematem naszych prac były ozdoby halloweenowe, nietoperze, pająki, duchy i inne strachy. Wspólna praca była tez okazją do poruszenia wielu ciekawych i ważnych tematów, np. Związanych z przyjaźnią czy historią naszego miasta.

67

Część przygotowanych ozdób wykorzystaliśmy przy okazji organizacji scenografii do naszej corocznej imprezy pod nazwą „STRASZNIK” W tym roku tematem przewodnim była kreskówka Scooby Doo, wychowawcy wcielili się w postaci z bajki, a my musieliśmy rozwikłać wiele „strasznie” trudnych zagadek i wykazać się sprytem oraz sprawnością fizyczną, by rozwikłać postawioną przed nami detektywistyczną zagadkę. Na szczęście daliśmy sobie radę i zakończyliśmy ten dzień sukcesem.

89

W październiku świętowaliśmy też urodziny Milany i Nikoli, którym złożyliśmy najlepsze życzenia w trakcie wspólnego świętowania ich wyjątkowego dnia!

10