Wrzesień – nadchodząca jesień

Wakacje się skończyły, dzieci powróciły do szkolnych ławek, ale u nas nadal świetnie się bawimy. Oprócz nauki zawsze znajdzie się czas na dobrą zabawę w miłym towarzystwie.

Zabawa wraz z wakacjami u nas się nie kończy. Pomiędzy odrabianiem zadań domowych i nauką znajdujemy na nią czas. Cały miesiąc wykorzystywaliśmy słoneczne dni
i staraliśmy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Maluchy z radością spędzały czas na spacerach po parku oraz na zabawie na placach zabaw.

1

2

Podczas spacerów obserwowaliśmy jak zmienia się przyroda w trakcie nadchodzącej jesieni. Poszukiwaliśmy pierwszych jej zwiastunów. Zbieranie kasztanów, kolorowych liści – tak niewiele potrzeba, aby dzieci były szczęśliwe.

3

W końcu doczekaliśmy się festynu rodzinnego, który ze względu na deszczową pogodę nie mógł odbyć się w planowanym wcześniej terminie. Aloha- powitanie w hawajskim języku towarzyszyło nam od początku imprezy. Wspaniała scenografia, stroje hawajskie, do tego nastrojowa i przyjemna dla ucha muzyka, to wszystko umilało nam cały dzień. Wszyscy świetnie się bawili. Odbyło się mnóstwo zabaw, konkursów zarówno dla maluchów, jak i tych nieco większych. A wspaniałe nagrody czekały na tych najbardziej zaangażowanych.

Wspólnie z Placówką Opiekuńczo- Wychowawczą nr 1,2 i 3 oraz Placówką Wsparcia Dziennego dla Dzieci znajdującą się przy ul. Matejki 4 udało nam sie wyczarować istnie hawajski klimat.

5 4

Kolorowanki, malowanki, wyklejanki i inne twórcze i manualne zabawy to coś co dzieci uwielbiają. Każdego dnia mogą spróbować swoich sił poznając nowe techniki plastyczne.
A ta radość, kiedy uda im się stworzyć coś pięknego jest nieoceniona. Chyba nie ma dzieci, które nie lubią takich zajęć. Maluszkom we wrześniu towarzyszyła tematyka owoców, warzyw, no i oczywiście jesieni. Starsze dzieci tworzyły m.in. kosmiczne rakiety, wieże Eiffla oraz wiele innych kolorowych prac.

6

Dzieci w naszej Placówce lubią spędzać czas na wspólnej zabawie, która integruje ich ze sobą. Potrafią ze sobą współdziałać, co widać, kiedy tworzą coś wspólnymi siłami.

7

Niebawem będziemy mogli przenieść się do krainy czarów Alicji oraz innych postaci z tego zaczarowanego świata. Intensywne przygotowania do Strasznika trwają…Starszaki z chęcią zapoznają się z tym magicznym światem tytułowej Alicji i wykonują wszystkie prace artystyczne.

8

W tym miesiącu swoje 5 urodziny obchodził Marcel. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, spełnienia najskrytszych marzeń Marcelku.

9

Od września rozpoczęły się też zajęcia logopedyczne, które prowadzi nasza pani Sonia. Dzieci chętnie w nich uczestniczą.

10