Czerwiec

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nasi wychowankowie spędzili czas w miłej atmosferze, podczas różnych zadań i zabaw. Grupa najmłodsza miała okazję brać udział w maratonie sprawnościowym. Maluchy brały udział w przygotowanych konkurencjach takich jak: Limbo, wyścigach  z przeszkodami oraz wielu zabawach tanecznych. Grupy popołudniowe: średnia i starsza  brały udział w zabawach terenowych, gdzie największą atrakcję stanowiły podchody. Po pełnym dniu atrakcji wszystkie grupy otrzymały paczki zakupione w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Siemianowicach Śląskich”. Każda paczka wywołała wielki uśmiech na twarzach dzieci.
1cz2czCzerwiec tak jak inne miesiące letnie obfituje w kwitnące kwiaty. Wykorzystując okazję postanowiliśmy zasadzić na naszym przyległym placu zabaw kolorowe kwiaty. Każde z obecnych dzieci posadził swoją własną sadzonkę.
3cz

Parę dni później z okazji rozpoczęcia lata grupa średnia udała się  na piknik do Lasku Bytkowskiego. Każde dziecko przygotowało jedzenie i picie. Piknik był świetną okazją, aby w kreatywny sposób spędzić wspólnie czas. Nieustannie towarzyszyła nam wspólna zabawa! Piknikowaliśmy na rozłożonych kocach, rozwiązując zagadki, opowiadając dowcipy, graliśmy w zespołowe oraz gry planszowe. Było nam bardzo miło i wesoło!!

Tego samego dnia  grupa najstarsza udała na wielką ucztę do pobliskiej pizzeri -pizza smakowała wybornie, czas upływał nam na wesołej rozmowie.
4cz 5czZ okazji rozpoczynającego lata stworzyliśmy również wakacyjny plakat do gablotki MOPS
6cz

…..na koniec dnia zjedliśmy pyszną galaretkę, którą sami przygotowaliśmy! 😀
7cz

17 czerwca całą świetlicą udaliśmy się do kina Cinema City w Katowicach na film pt. „Pan Wilk i spółka”. Wspólnym wyjściem do kina chcieliśmy uczcić zbliżający się koniec roku szkolnego. Przy wyborze filmu kierowaliśmy się potrzebą lekkiej rozrywki, która pozwoliłaby rozładować całoroczne zmęczenie obowiązkami szkolnymi.

22 czerwca w naszej Placówce ponownie gościliśmy ratowników medycznych z Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT. Tym razem celem szkolenia było nabranie wiedzy praktycznej oraz teoretycznej na temat pierwszej pomocy podczas wypadków skutkujących złamaniami. Dzieci uczyły się jak opatrywać poszkodowane osoby w takich sytuacjach.
8cz

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W Polsce Tatusiowie obchodzą swoje święto od 1965 roku. Choć nie jest to dzień tak rozpoznawalny jak święto mam, to ojcowie bardzo je sobie cenią.

W tym dniu warto sprawić swojemu Tacie niespodziankę i złożyć oryginalne życzenia. Najpiękniejsze życzenia, to oczywiście te złożone osobiście. Dlatego my z tej okazji postanowiliśmy zrobić samodzielnie wykonane kartki z życzeniami.
9cz

Dnia 24 czerwca zorganizowaliśmy grill świetlicowy z okazji rozpoczęcia wakacji, gdzie przez resztę dnia towarzyszyły nam gry i zabawy! 🙂
10cz

W czerwcu mieliśmy również okazję z grupą najmłodszą oraz  częścią grupy średniej odwiedzić Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach i uczestniczyć w spektaklu pt. „Babcia na jabłoni”. Była to ciepła, pogodna, pełna fantastycznych przygód opowieść o dziecięcych pragnieniach i tęsknotach, o potrzebie bliskości i sile wyobraźni, która sprawia, że marzenia spełniają się w magiczny sposób, nawet jeśli w realnym świecie jest to zupełnie nieosiągalne.
11cz

W ostatnie dni miesiąca towarzyszyły nam upalne dni..dlatego też korzystając z okazji odwiedzaliśmy Park wodny Jordan ciesząc się przepiękną pogodą! 🙂
12cz