Lipiec

Lipiec

 

Początek wakacji przywitał nas upalną temperaturą niczym z tropików lub dalekich egzotycznych krajów. Nie było nam łatwo, ale staraliśmy się spędzać czas tak, aby wykorzystać tą piękną pogodę, jednak aby skwar na zewnątrz nie doskwierał nam aż za bardzo. Hektolitry wody, stroję kąpielowe, ręczniki, klapki i wygodny kocyk – to zdecydowanie był nasz obowiązkowy i najczęstszy ekwipunek w miesiącu lipcu.

Nasze dzieciaki czują się na basenie jak ryby w wodzie, dlatego postanowiliśmy ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności w zakresie pływania na sąsiadującej z nami Pływalni Miejskiej, na którą uczęszczaliśmy systematycznie.

1

Żeby się ochłodzić i móc troszkę poszaleć, zarówno maluchy jak i dzieci ze starszych grup korzystały z Wodnego Placu Zabaw przy MDK Jordan. Niewątpliwie zabawa na nim pomogła nam przetrwać te największe lipcowe upały.

2

A w ramach urozmaicenia sobie wodnych atrakcji wybraliśmy się również nieco dalej, na Kompleks Basenów Parku Grabek w Czeladzi. Mogliśmy tam skorzystać zarówno z basenu pływackiego jak i rekreacyjnego, a także bawić się w tunelu wodnym oraz na gejzerze ziemnym.

3

Staraliśmy się korzystać z tej pięknej pogody, ile tylko możemy, więc byliśmy częstymi gośćmi w Parku Miejskim, nad Stawem Rzęsa, w Parku Dinozaurów czy Parku Hutnik.

4

Bawiliśmy się również na dostępnych w naszej okolicy Placach Zabaw czy też na Sporciku. Spędzaliśmy ten wakacyjny czas na sportowo – zawody, konkurencje, siłownia, plac zabaw – dla każdego coś miłego.

5

W nieco chłodniejszy dzień wybraliśmy się także do Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, aby zapoznać się z aktualnymi wystawami, a także uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, dotyczącej wyglądu pomieszczeń tradycyjnych domostw oraz czynności dnia codziennego dawnych mieszkańców naszego miasta.

6

Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w kolejnych warsztatach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej organizowanych przez fundację GROT. Tym razem, dowiedzieliśmy się wszystkich niezbędnych informacji, które potrzebne są, aby móc opatrzeć ranę, unieruchomić kończynę, czy też pomóc w sytuacji wychłodzenia czy przegrzania organizmu. Wiedza ta przyda nam się niewątpliwie nie tylko w okresie letnich wakacji.

7

8

Zarówno maluchy jak i dzieci starsze brały udział w zajęciach artystycznych, technicznych, plastycznych rozwijających ich umiejętności oraz wykorzystujących ich pomysłowość, kreatywność oraz wyobraźnię. Łapacze snów, motyle z tektury falistej, rybki z recyklingu, kolorowe latawce, orzeźwiające napoje ze słomką, to tylko niektóre przykłady naszych wakacyjnych prac plastycznych …

9

10

Czas wykorzystywaliśmy także uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach ogólnorozwojowych oraz ruchowych.

11

12

W lipcu swoje urodziny obchodzili Olaf z grupy maluchów oraz Kuba z grupy starszej. Solenizantom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrówka, radości, uśmiechu na co dzień oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!

13