Sierpień

Ósmy miesiąc roku a zarazem ostatnie dni wakacji minęły nam bardzo szybko. Na początku sierpnia wraz z całą świetlicą udaliśmy się do Parku Tradycji na seans filmowy pt. „Opowieści z Narnii 2”. Wychowankowie z zainteresowaniem obejrzeli film.
1wrz

Dnia 17.08 dzieci z naszej Placówki odwiedziły Planetarium Śląskie w Chorzowie. Cała grupa uczestniczyła w projekcji edukacyjnej, dzięki której mogła odbyć kosmiczną podróż, zaczynając w najbliższym otoczeniu Ziemi, odwiedzając obiekty Układu Słonecznego po krańce Drogi Mlecznej, aż w bezkresne przestrzenie zwane obcymi galaktykami. Całą to podróż odbyliśmy statkiem kosmicznym. Dowiedzieliśmy się również kim był Mikołaj Kopernik i poznaliśmy historię Planetarium Śląskiego.
2wrz3wrz

W ostatni dzień wakacji w naszej Placówce gościliśmy Uniwersytet Rozwoju. Podczas pokazu dzieci poznały tajemnice zmysłu wzroku, słuchu i węchu. Odpowiedziały sobie na pytania po co nam dwoje oczu i czy wzrok można oszukać. Nasi podopieczni dowiedzieli się także gdzie może zaprowadzić nas nos. Wyjątkową atrakcją był tajemniczy sygnał, którego nie usłyszą dorośli!

Dzieci miały również okazję wyczarować mnóstwo kolorowych, magicznych substancji oraz nadmuchać balon bez pomocy ust.

Po pokazach Uniwersytetu do świetlicy przyszli rodzice i rodziny naszych dzieci. Na miejscu czekał na nich słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym tego dnia były pokazy Małego Mam Talent, do którego przez całe wakacje przygotowywały się dzieci. Na pokazach wcześniej utworzone grupy zaprezentowały układy taneczne. Na samym końcu wyłoniliśmy zwycięzców i wręczyliśmy nagrody! Pierwsze miejsce zdobyła grupa „Tańczące Brzdące”, drugie „Ostatnie Dni Lata” i „Baby Rekiny”, trzecie”Tańczące Walizy” oraz wyróżnione zostały dziewczyny z grupy „ Kartę Biję”!

Gratulacje dla wszystkich uczestników!
4wrz

5wrz 6wrz7wrz 8wrz 9wrz

 

Dużo czasu spędziliśmy również na kąpielisku Pszczelnik i Wodnym Placu Zabaw Jordan.  🙂
10wrz