Grzudzień

 

W grudniu rzadko ptak zaśpiewa
w srebrze stoją wszystkie drzewa.
Naszą rzeczkę po kryjomu,
w nocy lodem okuł mróz.
Sanki wezwał i do domu
z lasu nam choinkę wniósł.

WITAJ, ŚWIĘTY MIKOŁAJU…

W pięknej, zimowej aurze przybył do nas 6 grudnia wyczekiwany, jak co roku, bardzo miły GOŚĆ. Już z daleka mogliśmy usłyszeć dźwięk dzwoneczków, którymi poruszały aniołki. To one przyprowadziły św. Mikołaja do naszej świetlicy. Przywitały Go zarówno nasze najmłodsze dzieci jak i te najstarsze. Po sprawdzeniu listy grzecznych dzieci, pozostawił paczki dla każdego dziecka. Pamiętajcie, że najpiękniejszym prezentem jaki możecie ofiarować drugiej osobie jest Wasze serce. Nie zapomnijcie o tym, ponieważ za rok św. Mikołaj odświeży swoją listę z Waszymi dobrymi uczynkami.

1

 

Dzień po wizycie Św. Mikołaja, dzieci miały okazję spędzić czas w parku trampolin HOPSA, który po prostu uwielbiają.

Centrum Ruchu Hopsa, to kompleks dla tych, którzy mają niespożytą ilość energii. Wyposażone w urządzenia, których nie znajdziesz w jednym miejscu nigdzie indziej. Profesjonalne sprzęty, które są obecnie najbardziej popularne – trampoliny, tor sprawnościowy, małpi gaj z przeszkodami, zjeżdżalnie i linaria. W Hopsa zrobisz salto na ścieżce trampolinowej, zjedziesz na linie, sprawdzisz się na torze ninja czy potrenujesz równowagę na slackline

2 3

Za oknem pojawił się pierwszy śnieg, który jak wiadomo uwielbiają wszystkie dzieci. Zimowa aura zachęca do korzystania z naszego podwórka. Dzieci były zachwycone śniegiem, którego dawno nie widziały. Bawiły się wyśmienicie, robiąc kulki, urządzając bitwę na śnieżki, a także robiąc orzełki na śniegu i rzucając do celu. W zabawie uczestniczyła również Pani Judyta, wychowawca najmłodszej grupy, która też bardzo lubi zabawy na  śniegu.

4W tej pięknej zimowej aurze dzieci z najmłodszej grupy zdobiły wcześniej upieczone ciasteczka, które przygotowane zostały na wigilijne spotkanie.

5 6

Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół  Cogito, wraz z Naszymi kolegami z drugiej świetlicy mogliśmy po raz kolejny skorzystać z zajęć kulinarnych w postaci pieczenia oraz zdobienia pierniczków. Dzieci jak zwykle były zachwycone. Mogły poznać proces powstawania ciasta na pierniczki od podstaw i nauczyć się sztuki cukiernictwa.

7 8 9 10

W ramach zajęć plastyczno – technicznych jak co roku przygotowywaliśmy prezenty na Boże Narodzenie dla rodziców jak również dla Dyrekcji MOPS-u i Naszej Pani kierownik.  Dzieci z tej okazji zrobiły piękne świeczniki  oraz kartki świąteczne.

11 12

Dnia 22 grudnia jak co roku odbyła się w Placówce uroczysta Wigilia, podczas której podopieczni oraz wychowawcy dzieląc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji, po której dzieci znalazły pod choinką wymarzone prezenty, które w tym roku były wyjątkowo hojne, dzięki ogromnym sercom pracowników Szpitala Miejskiego
w Siemianowicach Śląskich, którzy spełnili nawet najskrytsze dziecięce marzenia.
Dzieci w podzięce przygotowały własnoręcznie wykonany piękny, stroik Świąteczny.

13

Przygotowywanie prezentów przez pracowników Szpitala Miejskiego 🙂

14

Uroczysta Wigilia

15 16

Uroczyste rozdanie prezentów…

17

17.1

Stroik wykonany przez dzieci dla Darczyńców 🙂

18