Dziękujemy za wspólną zabawę

Parafia pw. Św. Ducha w Bytkowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pragną podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w wspólnej zabawie podczas wczorajszego V festynu z Duchem, którego hasłem przewodnim była „pomoc sąsiedzka”.

3b

W trakcie festynu dopisała nie tylko pogoda ale i wspaniała, rodzinna atmosfera. Bawili się dzieci i dorośli, całe rodziny, młodzież oraz sąsiedzi. Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w grach i zabawach. Rodziny i sąsiedzi rywalizowali w grze miejskiej oraz w konkursach dla sąsiadów i sąsiadek. Podczas wczorajszej zabawy na Bytkowie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi dmuchańce, warsztaty fotograficzne i taneczne, pokaz capoeiry, wystawa zabytkowych rowerów, spotkanie z sąsiadami z Czech, rękodzieło, jazda kładem oraz strzelnica.

1b

2b

4b

11b

12b

7b

15b

13b

9b

Na festynowej scenie można było podziwiać siemianowickie dzieci i młodzież oraz wspaniałe występy zespołów takich jak: Na Luzie, Soul Hunters Gospel Choir, Albo i Nie oraz Bernadeta Kowalska i New Life’m.

Specjalnie z okazji tegorocznego festynu powstała piosenka o tematyce pomocy sąsiedzkiej. Utwór pt. „Z Sąsiadami” został nagrany i wykonany podczas festynu przez zespół „Na Luzie”.

Posłuchaj piosenki „Z Sąsiadami”

10b

Wśród gości na festynie pojawili się między innymi Prezydent Miasta- Rafał Piech, II Zastępca Prezydenta Miasta- Anna Zasada-Chorab oraz Dziekan ks. Krystian Bujak.

5b

Tegoroczny Festyn z Duchem połączony został również z obchodami Metropolitalnego Święta Rodziny.

Przypominamy, że realizowana od kilku lat przez MOPS akcja „Dobrze mieć sąsiada” ma na celu zwrócenia uwagi na potrzebę integracji i aktywizacji społecznej sąsiadów w ich lokalnym środowisku oraz rozpropagowanie idei pomocy sąsiedzkiej w naszym mieście.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w tą inicjatywę. Dziękujemy tym, którzy niestrudzenie pomagali przy organizacji zarówno w dzień festynu jak i wcześniej, współorganizatorom oraz występującym, sponsorom i darczyńcom, a także mieszkańcom Siemianowic Śląskich za frekwencję. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Wami spędzić ten czas.

A. Rylska