Luty naszych podopiecznych

Luty dla naszych podopiecznych był miesiącem odpoczynku od szkoły. Pogoda w ferie była mało zimowa, co nie przeszkodziło nam dobrze się bawić podczas tych dwóch tygodni. Działo się u nas jak zawsze, a działo się wyjątkowo intensywnie, bo czas wolny od szkoły to czas wzmożonej zabawy!

Pierwszym punktem rozpoczynającym ferie zimowe była piątkowa dyskoteka Walentynowa, której organizacji z fantastycznym skutkiem podjęła się grupa starsza. Zabawa połączona była z wieloma konkurencjami tanecznymi i biesiadnymi.

115 lutego postawiliśmy na sport – dzieciaki mierzyły się w świetlicowym turnieju piłkarzyków i tenisa stołowego.

2

3

Zdrowa rywalizacja to coś, co lubimy najbardziej! A jeszcze bardziej lubimy ruch na świeżym powietrzu, dlatego też jak tylko pogoda była łaskawsza wyruszyliśmy na lodowisko przy MOSIR Pszczelnik. Nasi podopieczni to urodzeni łyżwiarze, zawsze chętnie bawią się na lodzie, a żeby nie było nudno odwiedziliśmy też Rynek Miejski żeby przetestować  ”Snowtubing”.

4

Dzięki Wydziałowi Sportu UM mieliśmy też okazję wziąć udział w dwóch wycieczkach organizowanych w ramach Akcji Zima i tak nasi podopieczni zwiedzali lotnisko w Pyrzowicach, oraz krakowskie Sukiennice.

567

Wychowankowie, którzy nie mieli możliwości w tych dniach wyjechać poza Placówkę, nie mieli powodów do nudy – „Randka w ciemno” cieszyła się równie dużym powodzeniem jak samoloty.

8

Tradycyjnie już jak co roku podopieczni mieli okazję zaprezentować swoje zdolności kulinarne w turnieju „Masterchef” Było pysznie a na talerzach pięknie. Kto nie próbował, niech żałuje.

9

Starsze dzieciaki miały również okazję pojechać do Planet Cinema na film „Odlotowa przygoda”, natomiast najmłodsze dzieci wzięły udział w przedstawieniu wystawianym w SCK Bytków „Wielka misiowa wyprawa na księżyc”.  Brały także udział w licznych zajęciach, m.in. zajęciach rytmiki oraz integracyjnych zajęciach socjoterapeutycznych.

1011

Tegoroczne ferie były bardzo intensywnie obłożone wyjściami poza teren placówki, w drugim tygodniu wybraliśmy się na kręgle do Strefy Rozrywki Renoma. Wszyscy bez względu na wiek bawili się wyśmienicie.

12

Jak zaczęliśmy tak skończyliśmy – na zakończenie ferii odbyła się kolejna dyskoteka, która również przyniosła dużo świetnej zabawy i pozwoliła nam uroczyście pożegnać czas wolny od szkoły.

131415

Luty był miesiącem urodzin Martynki, Ewy i Alana. Wszystkim solenizantom jeszcze raz wszystkiego Najlepszego!!!

161718