Tęskniliśmy, wróciliśmy, jesteśmy – styczeń i luty 2021

Cofnijmy się jeszcze na chwilę do stycznia.

Na początku roku nieoczekiwanie w kalendarzu pojawiły się ferie. Aby nasi milusińscy się nie nudzili, zorganizowaliśmy dla nich zajęcia w formie on-line. I tak grupa młodsza rozwiązywała karty pracy, kolorowała, wyklejała. Były też zadania związane z zimową porą o upływie czasu, zabawach i dbaniu o zdrowie.
1zn

Dzieci stworzyły w ramach konkursu piękne, kolorowe maski karnawałowe oraz przygotowały upominki na Dzień Babci i Dziadka. Starsi podopieczni wykazywali się natomiast w różnych dziedzinach jak muzyka, sport, plastyka, kulinaria. Efekty swojej pracy mogli umieszczać na naszej facebook’owej grupie a najaktywniejsi zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie.
2zn

Już w lutym (jeszcze nie bezpośrednio) dzieci uczestniczyły w konkursie walentynkowym. Korzystając ze sprzyjającej aury ulepiły śnieżne serca i sfotografowały zimowy pejzaż. Oto nasi zwycięzcy.
3zn

Dwoiliśmy się i troiliśmy aby ten czas rozłąki był jak najmniej odczuwalny dla dzieci i nas samych. Aby stać się jeszcze lepszym i efektywniejszym zespołem mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch spotkaniach on-line coachingu grupowego. Do tego aby nam się przyjemniej pracowało został odmalowany nasz pokój wychowawców.

Wreszcie, po nazbyt długiej dla wszystkich przerwie, 16 lutego dzieci wróciły w progi Placówki. Znowu było gwarnie i radośnie. Choć tylko dwa tygodnie za nami zajęcia ruszyły pełną parą. Podopieczni mogli znowu wykazać się kreatywnością i inżynierskim zmysłem na robotyce. Składając duże i małe klocki tworzyli przeróżne konstrukcje. Ponadto w ramach projektu „Rodzina Razem” nie zabrakło także spotkań w języku angielskim oraz z wykorzystaniem psychodramy.
4zn

Zadbaliśmy też o aktywność fizyczną aplikując wszystkim sporą dawkę ruchu. Dzieci rozciągały się więc na zajęciach ogólnorozwojowych oraz sportowych na sali gimnastycznej a w ciepłe dni również na pobliskim „Sporciku”.
5zn

Wiele frajdy przyniosły również zajęcia artystyczne. Z pomocą pasty do zębów i widelca oraz (nie tylko) białej farby powstały piękne zimowe krajobrazy. Stworzone zostały także kamienne stworki oraz ekologiczne przedświąteczne jajka.
6zn

Pewnego dnia na zajęciach w grupie porannej było bardzo „żywiołowo”. Nasze przedszkolaki dowiedziały się wielu interesujących informacji o wodzie, powietrzu i ogniu. Wykonały mnóstwo ciekawych zadań w swoich „Wyprawkach” i kartach pracy.
7zn

Poskładały wachlarze, rozpoznawały zapachy, sprawdziły wydolność swoich płuc i czy woda aby na pewno jest mokra. Wszyscy byli pełni zapału do pracy i energii jak ogniki, w które na moment się przemieniły.
8zn

Oprócz zajęć wspierających edukację w naszym repertuarze nie mogło również zabraknąć waszych ulubionych zabaw. Mamy nadzieję, że w marcu będzie równie atrakcyjne.
9zn