Majowe świętowanie

1m

Już początek maja to czas do świętowania, gdyż 4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. U nas maluszki nie zapomniały o dzielnych strażakach. Z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach poświęconych tej tematyce. Co najważniejsze nasi najmłodsi mogli zobaczyć pracę strażaków w miejscu ich pracy. Wizyta w Straży Pożarnej była dla nich wspaniałą przygodą.

Majowa pogoda bywa zmienna, ale my mieliśmy to szczęście i bardzo często towarzyszyło nam słonko, dlatego kiedy tylko mieliśmy okazję wyjść, to spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.
2mNasi nieco starsi podopieczni spędzali czas jeżdżąc na rolkach lub uczestnicząc w wycieczkach rowerowych. To nie lada wyczyn, by po zimowym leniuchowaniu ruszyć w trasę rowerem, ale jak nie my, to kto. Starszaki znalazły  również czas na basenowe szaleństwo na pobliskim basenie, a także zabawy na placu zabaw.
3m4mNasi podopieczni zarówno ci mali, jak i Ci nieco więksi uwielbiają prace artystyczne, podczas których bardzo się angażują. Cieszą się, kiedy uda się im stworzyć coś ładnego. Starszakom towarzyszyła m.in. tematyka związana z architekturą europejską, z kolei prace maluszków związane były m.in. z ruchem drogowym.
5m

Bardzo dużo czasu poświęcono tematyce Dnia Matki. Dzieci wykonywały wspaniałe upominki dla swoich mam. W końcu to najważniejsza osoba w ich życiu. Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze Drogie mamy!

Zabawa to nieodłączny element towarzyszący podopiecznym każdego dnia, dlatego korzystamy z tej możliwości ile się da.
6mNie tylko ludzie obchodzą swoje święta,  zwierzątka również mają swoje dni, tak jak obchodzony u nas „Dzień pszczoły”.  Maluszki z zaciekawieniem dowiedziały się co nieco o tych owadach, bo w końcu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół.

7mJesteśmy niezwykle gościnni, dlatego każda wizyta kogoś z zewnątrz jest dla nas przyjemnością i tak było również, gdy odwiedzili nas Panowie z Fundacji Grot, którzy zorganizowali dla starszaków szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
8m

W maju obchodziliśmy urodziny Dawida i Oliviera. Sto lat chłopaki!
9m