Atrakcyjny maj

 Nowy miesiąc – MAJ –  rozpoczęliśmy  atrakcyjnie. Zarówno maluszki jak i dzieci starsze odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Siemianowicach. Panowie strażacy pokazali nam sprzęt, z którego korzystają w czasie przeprowadzanych akcji. Każdy mógł  przekonać się ile ważą butle  z tlenem, jak wygląda świat z wozu strażackiego oraz czy  łatwo jest utrzymać wąż strażacki  i jeszcze trafić strumieniem wody do celu. Może ktoś z nas zostanie w przyszłości strażakiem.

1

Staramy się też korzystać z tego, że wiosna w pełnym rozkwicie. Robimy to na różne sposoby.

Maluszki opanowały plac zabaw i cieszy je wspólna zabawa na huśtawkach i w piaskownicy. Starsze dzieci wybrały grilla i związane z tym atrakcje. Najważniejsze, że wszyscy bawili się dobrze.

23

Trzymajcie kciuki za naszą piłkarską reprezentację. Piłka wciąż w grze, a finał Ligi zbliża się wielkimi krokami.

4

Nasi majowi solenizanci  to: Paulina, Dawid i Wiktoria. W jakiej atmosferze świętowaliśmy?
Zdjęcia  mówią same za siebie.

5

Dnia 21.05.2016 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Siemianowicką Spółdzielnią Mieszkaniową oraz ZS nr 1 na Bańgowie zorganizowali festyn z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada. Nasi wychowawcy stanęli na wysokości zadania przygotowując szereg atrakcji. Można było łowić rybki, przejść tor przeszkód, pomalować twarz oraz poprosić o wyczarowanie z balonów śmiesznego zwierzątka. Pogoda dopisała, a mnogość atrakcji i konkursów zapewniły bardzo udaną zabawę.
Zobaczyć uśmiech na twarzy dzieci … bezcenne.

67

Oprócz  wyjątkowych wydarzeń zwykłe placówkowe dni . Wśród dzieci starszych największym zainteresowaniem  cieszą się zajęcia plastyczne  i sportowe. Maluchy uwielbiają wspólną zabawę, szczególnie oblegane są nowe zabawki.

8

Zakończenie miesiąca było równie atrakcyjne jak jego początek. Maluchy rywalizowały z sobą, oczywiście na wesoło ,w czasie zabaw z piłką . Emocji było wiele . Każdy kto ukończył zawody był zwycięzcą. Nasi starsi podopieczni  doskonalili swoje umiejętności gry w kręgle. Ponieważ to nie pierwsza taka  nasza wyprawa wiemy, że rosną wśród nas mistrzowie tej dyscypliny.

9

I tak minął kolejny miesiąć. Co nas czeka w czerwcu?
Możecie sprawdzić już za miesiąc.