Październikowa jesień w Seniorze

Październikowa jesień w Seniorze.

Trzeba to niestety powiedzieć jasno i wyraźnie – październik nie przyniósł nam pięknej złotej jesieni… Szare dni, dużo deszczu, słota – to nie jest aura nastrajająca pozytywnie, ale znacie nas nie od wczoraj i wiecie, że my tak łatwo się nie poddajemy. Zrobiliśmy ile w naszej mocy, żeby ten miesiąc obfitował w ciekawe zajęcia i aktywności! Nie było łatwo, bo przecież większość z naszych podopiecznych znów nie może chodzić do szkoły, kończy zajęcia o różnych porach, ma sporo zadań (na szczęście mogą liczyć na pomoc wychowawców w ich odrabianiu) i wszyscy chyba mamy troszkę gorsze humory w związku z tym wszystkim, ale przecież jeśli nie MY, to kto? 

Podczas zajęć kreatywnych, które tak bardzo lubimy, bawiliśmy się między innymi ciastoliną, budowaliśmy imponujące konstrukcje z klocków (kto wie, może są wśród nas przyszli architekci?) oraz próbowaliśmy swoich sił w wymagającej stalowych nerwów grze w „fasolki”.

1

Podczas naszych „projektowych” zajęć też nie było czasu na nudę – na psychodramie rozwijaliśmy swoja wyobraźnię i ćwiczyliśmy pamięć oraz koncentrację, na robotyce tworzyliśmy nowe ciekawe maszyny według własnych pomysłów, a w czasie zajęć prozdrowotnych uprawialiśmy sport na boisku lub sali gimnastycznej.

2

3

Również nasi najmłodsi podopieczni nie próżnowali w październiku. Dzieci wykonały kawał dobrej roboty przygotowując wiele ciekawych prac plastycznych o tematyce jesieni, które przyozdobiły Seniora i nie tylko (wspólnie przygotowana ze starszakami gazetka zawisła także w siedzibie MOPS).

4

Ponadto maluchy, gdy tylko pogoda dopisywała, spędzały czas na wspólnych zabawach nie tylko w świetlicy, ale także na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie – a dziś szczególnie warto o nie dbać! Spacer w kolorowych liściach był dla naszych podopiecznych prawdziwa frajdą!

5

Kiedy na dworze dominowała szarość i deszcz oddawaliśmy się wspólnym grom i zabawom w salach, maluszki poznały się też wiele nowych informacji podczas przygotowanych przez panią Magdę i Beatę zajęć.

6

Na koniec tradycyjnie chcemy wspomnieć o tych, którzy w ostatnim czasie stali się starsi. Swoje urodziny świętowali z nami Marcel, Dorian, Martynka i Krystian – życzymy im raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

7