Wakacje, wakacje i… po wakacjach.

Sierpień w naszej placówce minął głównie pod hasłem: aktywność, aktywność i jeszcze raz aktywność – niekoniecznie tylko fizyczna! Każdy nasz dzień pełny był różnego rodzaju zajęć na świeżym powietrzu, wspólnego rysowania i malowania, a także ciekawych wyjść w tzw. plener.
WRZE-1Jedną z wielu atrakcji tego miesiąca był wyjazd do Brennej organizowany przez Urząd Miasta. Mieliśmy okazję zwiedzić piękną górską miejscowość Brenną, odkryć jej uroki i atmosferę. Ponadto zwiedzaliśmy znaną w naszym kraju i zagranicą Stadninę Koni „Ochaby”. Ukoronowaniem wyjazdu było miejsce szczególne: Obserwatorium Nietoperzy. Mieliśmy okazję do bliższego poznania się z tymi wyjątkowymi zwierzętami i poznać ich zwyczaje, a nawet pooglądać je z bliska w specjalnej sali. Spontanicznie rozegraliśmy krótki towarzyski mecz piłki nożnej na miejscowym „Orliku” i oczywiście… wygraliśmy!
WRZE-2WRZE-2ANie nudziliśmy się nawet podczas deszczowych dni! Wtedy w naszej placówce organizowaliśmy różne zajęcia plastyczne i zabawy grupowe, a ich efekty bywały czasem zaskakujące.
WRZE-3WRZE-3A

WRZE-4WRZE-5Na mapie naszego miasta pojawiły się ostatnio dwa wyjątkowe miejsca, na które czekaliśmy i to z pewnością nie tylko my. Fantastyczne dwa wielofunkcyjne place zabaw otwarte w tym miesiącu skutecznie zachęcały (i nadal zachęcają) nas do odwiedzin i wspólnej radosnej zabawy. Szczególnie cieszymy się z powstania Placu Zabaw „Hutnik” tuż obok naszej placówki, z którego korzystamy tak często jak to tylko możliwe. Oczywiście odwiedziliśmy również Plac Zabaw „Pszczelnik”, przy okazji wizyty na basenie.
WRZE-6WRZE-7

No cóż wakacje dobiegły końca… czas wrócić do szkoły i zdobywania wiedzy.  Z pewnością nie będzie to łatwe, ale skutecznie „naładowane akumulatory” na pewno okażą się bardzo pomocne w zbliżających się pierwszych dniach nowego roku szkolnego.

 

Tak więc życzymy wszystkim wyjątkowego 1 września J – sobie oczywiście również!