I zaczęliśmy nowy rok szkolny …

Wrzesień to prawdopodobnie najmniej lubiany przez dzieci miesiąc w roku. Zaczyna się szkoła i kończy beztroskie wakacyjne lenistwo. Zabawy odchodzą na dalszy plan, na pierwszym ląduje nauka. Przychodzi pani jesień (my już spotkaliśmy ją w parku). Zabawa wraz z wakacjami u nas się nie kończy, pomiędzy obowiązkami szkolnymi zawsze znajdujemy na nią czas. Dopóki pogoda pozwala łapiemy ostatnie ciepłe promienie słońca a wyjścia do Parku czy na plac zabaw to już stały punkt w harmonogramie naszej Placówki.
1_09.30

Na początku miesiąca nasi najmłodsi podopieczni świętowali Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji upiekli samodzielnie ciasteczka z ciasta francuskiego z czekoladą i dżemem.  Słodka zabawa nie miała końca i z jadalni przeniosła się do sali – tam taniec i wygłupy przy muzyce. Poza artystycznymi zdolnościami dzieci mogły wykazać się również zdolnościami plastycznymi rysując swoje wymarzone przedszkole a Paulinka została mianowana Królową Ładnego Zachowania. Takie koronacje tylko u nas 😉
2_09.303_09.304_09.305_09.30

Oprócz lubianych zajęć plastyczno-manualnych, nasze maluchy brały też udział w zajęciach socjoterapeutycznych, które odbywały się w tym miesiącu w ogrodzie.
6_09.30

Starsze dzieci we wrześniu postawiły na rywalizację. Na kompleksie sportowym „Sporcik” wzięły udział w zawodach sportowych, które sprzyjały integracji pomiędzy grupą młodszą i średnią.
7_09.30

Zawody były idealną rozgrzewką przed Międzyplacówkowym Turniejem Piłki Nożnej, który odbył się pod koniec miesiąca. Poza naszymi piłkarzami na boisku zaprezentowały się drużyny Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Siemianowicach i Ośrodka Socjoterapii w Chorzowie „Chorzowskie Diabły”.  Turniejowi towarzyszyły różnorodne zabawy dla najmłodszych, oraz zawsze cieszące się zainteresowaniem ze strony nie tylko najmłodszych malowanie twarzy. Nasi piłkarze zajęli zaszczytne drugie miejsce a nowy kapitan naszej drużyny Łukasz Zięba został wybrany królem strzelców. Gratulujemy również zwycięzcom i już teraz zapraszamy na następny turniej za rok o tej samej porze !
8_09.309_09.3010_09.3011_09.30

Nasi wrześniowi solenizanci to Szymon z grupy maluszków i Kamila z grupy średniej. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego !  Spełnienia marzeń.. może właśnie takich, o których napisał Łukasz z grupy starszej?
12_09.30Marzenia się spełniają, pamiętajcie! Być może nasze spełnią się już w listopadzie? Koniecznie zajrzyjcie, aby to sprawdzić 😉
13_09.30