Deszczowy październik

Tegoroczny październik nie rozpieszczał nas aurą, mało było dni, w których mogliśmy się cieszyć złotą polską jesienią. Mimo tego staraliśmy się mocno, by nie dać się jesiennym smutkom i jak najlepiej wykorzystać ten czas, kiedy dni tak wyraźnie stają się krótsze, a temperatury niższe…

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na poprawę samopoczucia są łakocie! Nic tak nie cieszy jesienią, jak kubek aromatycznej herbaty zagryziony czymś smakowitym! Dlatego też chętnie angażowalismy się w zajęcia kulinarne. Przygotowaliśmy babeczki, ciasteczka, a także pyszne zapiekanki!
1

W deszczowe dni trzeba szczególnie uważać, by nie dać się nudzie! Mamy na nią swoje sposoby – wycinanki, blok, kredki, farby i cała masa innych materiałów pozwoliły nam wyczarować piękne prace i kreatywnie spędzić czas. Równie często spędzaliśmy go na wspólnych grach i zabawach!
2345

Prawdziwym wydarzeniem okazała się jednak impreza STRASZNIK GAMES! Świetlica zaroiła się od przeróźnych potworów, od zombie po mrocznych meksykaninów! Nasze dzielne dzieciaki musiały stawić im czoła i wykazać się nie lada sprytem rozwiązując przygotowane przez nich matematyczne, ortograficzne i logiczne łamigłówki. Dla naszych podopiecznych nie ma rzeczy niemożliwych i wszyscy ukończyli grę z sukcesem i zadowoleniem! Zmęczeni konkurencją mogli w końcu odpocząć przy specjalnie przygotowanym na tą okazję poczęstunku – także „strasznym” 😉
127

Październik to też miesiąc, w którym swoje urodziny obchodzili Ania, Oktawia, Dominik oraz Robert. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie ich marzenia! 100 lat!
8910