Świąteczny czas

Grudzień jest najbardziej oczekiwanym miesiącem w roku. Nasi podopieczni z niecierpliwością oczekują na Święta Bożego Narodzenia, a intensywne przygotowania do świąt urozmaicone są wieloma atrakcyjnymi zajęciami. Maluszki swoja niespożytą energię mogły wykorzystać w sali zabaw. A to dopiero początek atrakcji, które czekały na dzieci w grudniu.
AB

Po szaleństwie przyszła kolej na chwilę wytchnienia i odpoczynku w Teatrze Ateneum na spektaklu ,,O królewnie Wełence”. Po drodze na rynku dzieci mogły zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową i wejść do sań świętego Mikołaja.
C

U starszych podopiecznych również wiele się działo. Dzieci w pełni zaangażowały się w przygotowania do Świąt przygotowując dekoracje i piekąc pierniki.
D

Swoją aktywność twórczą mogły zaprezentować podczas konkursów plastycznych ,,Moje wymarzone Święta” oraz ,,Moje noworoczne marzenie” czy poćwiczyć sprawność manualną poprzez zajęcia z szycia.
EF

Wśród wielu przedświątecznych obowiązków starszaki znalazły czas na wodne szaleństwo w parku wodnym Aquadrom w Rudzie Śląskiej.
GHI

Tradycyjnie, już siódmy raz, uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ,,Cogito” gdzie mogliśmy udekorować pierniki, wspólnie skomponować i upiec pyszną pizzę, a na koniec każde dziecko zostało obdarowane upominkiem.
J

Najbardziej wyczekiwanym dniem w grudniu jest dzień Bożonarodzeniowego spotkania z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Na Wigilii naszych maluchów licznie pojawili się nie tylko rodzice dzieci, ale także zaproszeni goście, w tym Prezydent Miasta – Rafał Piech, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Jan Jeleń, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Iwona Izworska, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej – Katarzyna Jończyk oraz Pani Beata Adamus z Wydziału Edukacji. Wspólne kolędowanie uświetnił występ artystyczny naszych podopiecznych, a czas urozmaicony był przez wspólne wykonanie aniołków i choinek.
K

Mikołaj w tym roku był szczególnie szczodry – może dlatego, ze w tym roku dzieci były bardzo grzeczne?
LM

W tym miejscu w imieniu naszych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten świąteczny czas wypełniony był dziecięcym uśmiechem i radością!

 Dziękujemy i życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2017 Roku!