Wiosna, wiosna ach to Ty!

Marzec to chyba najbardziej upragniony miesiąc po długiej i mroźnej zimie.  Jest on zwiastunem nowej pory roku – utęsknionej wiosny. W „Seniorze”  minął kolejny miesiąc pełen zabawy ale i ciężkiej pracy.

Maluszki cały czas w ramach projektu szkolą się z języka angielskiego. Popołudnie jednak należy do starszych dzieci, które doskonalą swoje umiejętności na zajęciach komputerowych.
1_3

W czasie przerwy od nauki maluchy wybrały się do Teatru Lalek w Katowicach na przedstawienie „Kukuryku na patyku czyli o dwóch takich…”.  To już kolejne nasze wyjście do teatru Ateneum i jak zwykle udane.
2_3

Grupa pięciolatków wybrała się na lekcję czytelniczą do Biblioteki Miejskiej. W trakcie zajęć dzieci poznały przygody 'Tupcia Chrupcia”, miały okazje pochwalić się zdolnościami manualnymi kolorując rysunek pani Wiosny oraz poznać bliżej specyfikę pracy biblioteki.  Dzień był wyjątkowo pogodny  więc przedpołudnie spędziliśmy na placu zabaw.
3_34_4W marcu obchodzony był również „Dzień wody”, dzieci przygotowały plakaty, które miały im uświadomić jak ważna jest woda w życiu człowieka i jak należy ją oszczędzać.
6_36 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Uczciliśmy go śpiewając naszej Pani Magdzie „Sto lat”, w podziękowaniu za codzienne zabawy, ćwiczenia i dbanie o rozwój naszej mowy.
7_3

Popołudnia naszym wychowankom również mijają intensywnie – nawet słodko –  a to za sprawą grupy średniej, która pod opieką pani Agnieszki przygotowała pyszne ciasteczka.7_3

Żeby spalić trochę kalorii po słodkim popołudniu, dzieci wybrały się na pobliski „Sporcik” by wziąć udział w grach i zabawach sportowych.
8_3

Popołudnia zaczęły nam upływać na przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.
9_3

„Klub Młodzieżowy Razem” postanowił się trochę zrelaksować z Panią Justyną i spędził miły wieczorek filmowy w ramach nagrody za wygraną w konkursie kulinarnym „Masterchef”.
10_3Klubowicze udali się także do Planetarium w Chorzowie, gdzie oprócz seansu odwiedzili  obserwatorium.
11_3Nasi podopieczni postanowili nie próżnować i wybiec naprzeciw nowej porze roku w corocznym „Biegu Wiosny”.
12_3W marcu nie zabrakło u nas również solenizantów: Dawida, Oskara, Sandry i Michała. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Kochani!
13_3