Już po wakacjach… Witaj szkoło!

No i stało się! Po upalnych wakacjach pozostało wspomnienie i tęsknota za słońcem, basenem i słodkim lenistwem. Nastał wrzesień, a z nim oczywiście nowy rok szkolny i związane z nim wyzwania.
Tak więc powoli przyzwyczajamy się do myśli, że… już za 10 miesięcy znów będą wakacje!
W naszej placówce wracamy do ustalonego rytmu tygodnia czyli „ulubionych” przez naszych podopiecznych zajęć edukacyjnych i szkolnych. Jednak póki co wrzesień traktujemy jako miesiąc solidnej rozgrzewki dla umysłu.
Od razu rozpoczęliśmy trening naszych dłoni w tworzeniu różnych wyszukanych kompozycji i konstrukcji. Oczywiście nie mogło zabraknąć ulubionego malowania. Całość nazwaliśmy: pracownią plastyczną! Brzmi poważnie, ale też i taka jest nasza kreatywna praca! W międzyczasie oddawaliśmy się rozrywce intelektualnej w grach logicznych.
1w1 1w2 1w3

W tym roku postanowiliśmy bliżej poznać ciało człowieka i w tym celu stworzyliśmy model (było śmiesznie, ponieważ za wzór posłużyli nam nasi koledzy), na którym podczas dalszych zajęć będziemy umieszczali rysunki najważniejszych organów naszego ciała, dzięki którym żyjemy. Pomysł cały czas się rozwija pod nazwą: zajęć prozdrowotnych i już jesteśmy ciekawi ostatecznego efektu.

1w4 1w5

W tym miesiącu mieliśmy okazję przeżywać radosną uroczystość – urodziny obchodził nasz podopieczny z grupy maluszków: Marcel. Jak widać radość i uśmiech na jego twarzy mówią wszystko! Było pysznie i radośnie. Marcelu! Rośnij zdrowo i zawsze się uśmiechaj! Życzymy Ci wiele, wiele szczęścia.

1w6

We wrześniu odchodził na zasłużoną emeryturę nasz ukochany pan Boguś – niezastąpiony konserwator, który zawsze dbał by dzieci mogły bawić się bezpiecznie sprawnymi zabawkami.

Z tej okazji w naszej placówce odbyło się uroczyste pożegnanie z udziałem przedstawicieli MOPS-u, na czele z Dyrekcją. Było dużo wzruszeń i ciepłych słów powodzenia i pomyślności. Panie Bogusiu! Wszystkiego co najlepsze!
1w7