Informacja o NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ/NIEODPŁATNYCH PORADACH OBYWATELSKICH

Pragniemy poinformować, iż istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa prawnego – organizowanych przez poniższe Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego DOGMA
ul. Raciborska 48 lok. 2
40-074 Katowice
tel. 32  557 51 83

Na stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem https://dogma.org.pl/lokalizacje/siemianowice-slaskie/ znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Siemianowic Śl. oraz materiały edukacyjne tj. poradniki prawne oraz filmy w formie wykładów i poradników.

Naszym celem jest dotarcie, do jak najszerszego grona osób, które potrzebują pomocy prawnej.

Informujemy, iż punkt nieodpłatnych porad obywatelskich prowadzony przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów Stowarzyszenia DOGMA, mieszczący się w PUP Siemianowice Śl. przy ul. Wyzwolenia 17 od 01 lipca wznawia działalność w TRYBIE STACJONARNYM.

Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem: https://dogma.org.pl/

Prowadzimy infolinię (79 88 69 599), na której można uzyskać informacje na temat warunków i zasad korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego, mediacji. Na bieżąco także prowadzimy kampanię promującą bezpłatne poradnictwo w punktach NPP/NPO,  m.in. poprzez naszą stronę internetową i portale społecznościowe.

Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na   https://www.facebook.com/stowarzyszeniedogma  oraz strony internetowej https://dogma.org.pl/

Stowarzyszenie Sursum Corda
ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18  44 11 994

pomoc-prawna@sc.org.pl

biuro czynne pon.-pt., w godz. 8.00-16.00

www.pomocprawna.sc.org.pl

www.fb.com/Nieodpłatna-Pomoc-Prawna-Stowarzyszenie-Sursum-Corda-809371925859194

www.sc.org.pl
Polubmy się! www.fb.com/Stowarzyszenie.Sursum.Corda

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez MIASTO SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzimy również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.