Grudzień

Grudzień

     Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Już kilka dni przed tą datą dzieci zastanawiały się, co w tym roku przyniesie im w darze Święty Mikołaj.
Pomimo braku białego puchu święty dobroczyńca przybył na czas z workiem prezentów dla wszystkich dzieci. Sprawiły one dużo radości wszystkim dzieciom. Były też podziękowania dla Mikołaja. Mamy nadzieję, że ten miły gość odwiedzi nas ponownie.

1

Dnia 8 i 9 grudnia mieliśmy okazję brać udział w wycieczce do kina Cinema City w Katowicach z grupą najmłodszą na film pt.”Moje Magiczne Encanto” oraz z grupa średnią i najstarszą na film pt.”Cliford. Wielki czerwony pies”. Radość była ogromna, kiedy zasiedliśmy w wygodnych fotelach. Film dostarczył nam wielu wrażeń i emocji. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do domów.

2

Grudzień to czas, w którym w powietrzu unosi się coraz silniejszy zapach Bożego Narodzenia. To najbardziej ciepły, radosny i rodzinny czas. W Naszej Placówce już od kilku dni można poczuć świąteczną atmosferę. Grudniowy kalendarz stanowił bowiem inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W trakcie zajęć plastycznych dzieci wykonywały wiele prac związanych z Bożym Narodzeniem. Powstały piękne ozdoby bożonarodzeniowe do wykonania których podopieczni wykorzystali mieniące się brokaty, cekiny i inne materiały plastyczne.

34W połowie grudnia naszedł czas dekorowania pierników. Przy kolędach wspólnie ozdabialiśmy te świąteczne ciasteczka. Każdy pierniczek był inny, każdy piękny czy zabawny a co najważniejsze każdy był pyszny. Sprawdziliśmy to dokładnie zajadając ciasteczka przy wigilijnym stole.

523 grudnia odbyła się w naszej Placówce wigilia czyli spotkanie przedświąteczne. W ten dzień  składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami . W tym dniu wyróżniono również dzieci z najwyższą frekwencją oraz wzorowym zachowaniem.

67