Styczeń – biały, mroźny nowy początek …

Święta, święta i po świętach … Zaczynamy nowy rok. Chcielibyśmy życzyć Wam wszystkim
raz jeszcze, aby ten rok był dla Was wyjątkowy, pełen miłości, życzliwości, wiary
i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu.

 

Po tym wspaniałym, świątecznym czasie, spędzonym w gronie najbliższych nam osób szybko wróciliśmy do naszych obowiązków, do naszej codzienności. Starsi podopieczni wrócili do szkół, do nauki i zabrali się znowu do ciężkiej pracy, gdzieś tam myślami wybiegając już w przyszłość
i marząc o kolejnym słodkim lenistwie, jakie czeka ich za niedługo, bo przecież ferie zimowe
tuż, tuż …
1styc

Lecz samymi lekcjami, zadaniami domowymi, kartkówkami czy sprawdzianami żyć nie można, absolutnie! Kiedy już wszystkie obowiązki szkolne wykonane, znajdzie się zawsze chwila czasu
na wspólną zabawę z rówieśnikami.
2styc

Po powrocie do Placówki dzieci najmłodsze w ramach obchodów świąt nietypowych miały okazję wziąć udział w zajęciach z okazji Dnia Mleka. Dowiedziały się, jak w ogóle powstaje mleko, umiejętność liczenia ćwiczyły za pomocą zabawy w liczenie krówek, a prawdziwa burza mózgów dotyczyła tego, co takiego wytwarzamy z mleka oraz jakie są korzyści z jego spożywania.
Na koniec zajęć wspólnymi siłami maluchy wykonały plakat oraz każdy indywidualnie pracę plastyczną.
3styc

Jak co roku spodziewaliśmy się również odwiedzin pewnego tajemniczego gościa, który – możemy chyba śmiało powiedzieć – jest już naszym stałym bywalcem, a jest nim oczywiście Kubuś Puchatek. Znając doskonale naszego słodkiego misia dzieci przygotowały na jego przybycie troszkę pysznego miodu, którego same miały okazję spróbować. Z Kubusiem Puchatkiem dzieci miały okazję pobawić się przy muzyce, pogimnastykować się troszeczkę oraz wspólnie z nim malować palcami jego portret.
4styc

Zaraz po odwiedzinach Kubusia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pingwina. Dzieci wysłuchały wiersza o pingwinie, dowiedziały się o nim kilku interesujących faktów, bawiły się w pingwinki przy muzyce, a na koniec każdy miał możliwość wykonać własnego pingwina z filcu.
5styc

Bielutki śnieg za oknem zachęcił nasze maluchy do wyruszenia na zimowy spacer do Parku Miejskiego. Oprócz spaceru znalazł się czas na zabawy na śniegu, rzucanie śnieżkami czy robienie aniołków na śniegu, a po powrocie do Placówki czekała na dzieci – obowiązkowo – gorąca herbata.
6styc

A kiedy mróz na dworze nie pozwalał na zimowe spacery, maluchy spędzały wolny czas na różnego rodzaju zajęciach i zabawach. Czasami były to zabawy zręcznościowe, czasami wymagające zabawy i ćwiczenia ruchowe, a czasami zajęcia plastyczne. Grunt, że czas wolny spędzony
w Placówce wykorzystujemy w stu procentach na robieniu po prostu czegoś fajnego.
7styc8styc

Tematyka zajęć artystycznych organizowanych zarówno w młodszych jak i starszych grupach dotyczyła obecnie trwającej pory roku, zimy. Dzieci wykonywały m. in. mroźne krajobrazy, wioskę Eskimosów oraz zimowe miasteczko. Na każdych zajęciach staramy się wykorzystywać inne metody i techniki, cały czas uczymy się czegoś nowego, ćwiczymy swoje umiejętności
i wykorzystujemy swoje talenty.
9styc10styc

W styczniu swoje święto obchodzą nasze ukochane babcie i najwspanialsi dziadkowie. Zarówno dzieci z grup młodszych jak i starszych pamiętały o swoich cudownych dziadkach i jak co roku przygotowały dla nich wspaniałe upominki. Zdecydowanie z roku na rok prezenty są jeszcze bardziej kreatywne, niż zeszłego roku.
11styc

W styczniu świętowaliśmy także urodziny Nadii i Nikodema z grup maluszków. Kochani, życzymy Wam raz jeszcze dużo radości i uśmiechu na co dzień oraz spełnienia najskrytszych marzeń !!!
12styc

Zapraszamy serdecznie na kolejną relację z życia naszej Placówki. Luty zapowiada się interesująco, przed nami ferie zimowe, na pewno nie będziemy się nudzić!