Luty

W naszym województwie ferie rozpoczęły się dopiero 14 lutego, więc po nowym roku mieliśmy dużo czasu , by spędzać go i odpocząć w świetlicy. Sporo się w tym czasie wydarzyło.
Jak wszyscy dobrze wiemy, ruch jest bardzo ważny w naszym życiu, warto też pamiętać
o aktywnościach fizycznych zwłaszcza podczas wolnego czasu, dlatego też podczas zimowych ferii postanowiliśmy wybrać się na łyżwy, gdzie doskonaliliśmy
jazdę na łyżwach na lodowisku Pszczelnik. Nastroju do jazdy dodawała rytmiczna muzyka płynąca z głośników. Nasi podopieczni świetnie się bawili podczas godzinnego pobytu na arenie. Część dzieci doskonale sprawdzała się w jeździe na łyżwach, a kolejna część miała po raz pierwszy łyżwy na nogach. Jednakże wszyscy wychowankowie byli zadowoleni z pobytu, zachwyceni areną i zapowiedzieli powrót na lodowisko w najbliższym możliwym czasie.
1

Następnego dnia udaliśmy się na basen „Michał”. Bardzo aktywnie spędziliśmy tam dwie godziny. Po niedługiej chwili wszyscy razem weszliśmy na basen, gdzie czekał już na nas pan ratownik, który poinstruował młodzież, jak powinna zachowywać się w wodzie. Był to mile spędzony czas. Dzieci miały możliwość zadbać o swoją sprawność fizyczną, swoje zdrowie i relaks. Podczas pobytu na basenie nasi podopieczni kształtowali właściwe zachowanie w miejscu publicznym, poznali możliwości spędzania aktywnego wypoczynku.
2

Nic nie dorówna doświadczeniu wspólnego oglądania najnowszego filmu na wielkim ekranie, przy akompaniamencie wspaniałej ścieżki dźwiękowej wydobywającej się z kilkunastu głośników rozmieszczonych w różnych miejscach sali kinowej. W pierwszy tydzień ferii wybraliśmy się do kina Cinema City w Katowicach z grupą średnią i starszą na film pt. „Sing 2” natomiast z grupą najmłodszą na film pt. „Scooby Doo” do Parku tradycji w Michałkowicach. Maluchy przed seansem miały okazję poznać historię Siemianowic zwiedzając Park Tradycji.
3

Niezmiennie w naszej Placówce w każdym tygodniu działają zajęcia projektowe, na których dzieci świetnie się bawią!
4