Kapryśny sierpień

Drugi miesiąc wakacji zaskoczył nas zmienną pogodą. Dni z upałami, nagłym ochłodzeniem lub ulewnym deszczem przeplatały się z sobą. Dla nas nie miało to większego znaczenia, robiliśmy wszystko, aby miło spędzić czas. Upalne i słoneczne dni zachęcały do spędzania czasu poza placówką. Odwiedzaliśmy wtedy odkryte baseny ( nie tylko w Siemianowicach ) oraz wodny plac zabaw.
1wr

Odwiedzaliśmy okoliczne place zabaw, a maluszki dotarły nawet na Rzęsę i Pszczelnik. Dosyć nasiedzimy się w pomieszczeniach jesienią i zimą.
2wr

Deszczowe dni wykorzystywaliśmy na wspólną zabawę oraz wykonywanie różnych prac plastycznych. Maluszki świętowały Dzień Kolorowanek.
3wr

Deszczowa pogoda nie przeszkadzała w doskonaleniu formy fizycznej. Ćwiczenia gimnastyczne, tory przeszkód oraz tunel to ulubione zabawy maluszków w czasie deszczu.
4wr

Starszaki w czasie deszczu korzystały po sąsiedzku z gościnności Pływalni Miejskiej.
5wr

Wraz z wychowawczyniami maluszki przeprowadziły liczne eksperymenty z wykorzystaniem mleka, oleju,barwników a nawet mąki i pieprzu. Efekty działań często były zaskakujące.
6wr

W ostatnim dniu sierpnia maluszki pożegnały wakacje wspólną wyprawą na lody lub rurki z bitą śmietaną Pożegnaliśmy też dzieci, które spędziły z nami czas wakacji.
7wr

Urodziny obchodził Miszka z grupy starszej. Życzymy Miszce powodzenia i wszystkiego co najlepsze.
8wr