Styczeń

STYCZEŃ

Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi,
gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje.
Jeżeli pszczoła w styczniu z ula wylatuje,
rzadko pomyślny rok nam obiecuje.
Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony.
Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje.

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja, a lekcje są już odrobione, dzieci korzystają z tablicy multimedialnej kształtując wyobraźnię i ucząc się zgadywać hasła oraz poznawać nowe gatunki zwierząt.

1

Z tablicy multimedialnej można korzystać na wiele sposobów, również  do zajęć ruchowych oraz tanecznych, które pozwalają odreagować doświadczane napięcia, a jednocześnie rozwijają zmysły równowagi, słuchu oraz koordynację ruchową.

2

17 stycznia 2023 roku w naszej Placówce odbyły się Jasełka z udziałem dzieci z wszystkich grup. Na tę uroczystość zaproszone zostały rodziny występujących podopiecznych oraz Dyrekcja MOPS-u, przedstawiciele Urzędu Miasta, Pani Kierownik Zespołu Placówek.

3

4

W styczniu dzieci z naszego województwa rozpoczęły długo wyczekiwane ferie zimowe, które jak co roku są niezapomnianą atrakcją. Podczas ferii na dzieci czekało mnóstwo przygód i dobrej zabawy 🙂

Ponownie odwiedziliśmy park trampolin Hopsa, który dzieci po prostu uwielbiają. Jest to miejsce dla tych, którzy mają niespożytą ilość energii. Znajdują się tam liczne urządzenia i profesjonalne sprzęty, które są obecnie najbardziej popularne – trampoliny, tor sprawnościowy, małpi gaj z przeszkodami, zjeżdżalnie i linaria. W Hopsa zrobisz salto na ścieżce trampolinowej, zjedziesz na linie, sprawdzisz się na torze ninja czy potrenujesz równowagę na slackline.

5

6

7

8

W czasie ferii wybraliśmy się na basen w Michałkowicach, który również jest chętnie odwiedzany przez dzieci z naszej Placówki. Główną atrakcją był wodny tor przeszkód, z którego korzystały starsze dzieci. Natomiast młodsze dzieci świetnie bawiły się w brodziku.

9

10

Mogliśmy również uczestniczyć w spotkaniu mieszkańców Hugo, które odbyło się w szkole Cogito. Dzieci miały możliwość nauki i zabawy poprzez układanie klocków Lego. Stworzyły własną wizję okolicy, w której mieszkają, jak i inne ciekawe budowle.

11

12

Styczeń to również miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nasze ukochane babcie i dziadkowie. Z tej okazji dzieci przygotowały drobne upominki w postaci laurek i własnoręcznie wykonanych kwiatków.

13

14

26 stycznia wybraliśmy się na wystawę Lego Star Wars, która odbyła się w Silesii City Center w Katowicach. Dzieci mogły podziwiać piękne eksponaty różnych postaci z filmu, jak i samodzielnie coś zbudować, wykorzystując własną wyobraźnię. Atrakcja bardzo się spodobała dzieciom, które chętnie zostałyby dłużej, by cieszyć się świetną zabawą.

15

16

Dzieci z naszej świetlicy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych, które rozwijają ich kreatywność. W styczniu prace były głównie poświęcone tematyce zimowej, więc z tej okazji grupa najmłodsza wykonała piękne bałwanki.

17

Dzieci uwielbiają również zabawy różnymi masami plastycznymi, m. in. piankoliną, która pozwala na integrację sensoryczną, czyli poznawanie otaczającego świata wieloma zmysłami jednocześnie. Angażując dotyk, węch, słuch i wzrok, dziecko zdobywa wiedzę o zachodzących wokół niego zjawiskach. Rozwija również wyobraźnię i zdolności manualne. Dzieci mogą wykonywać z niej różnego rodzaju kształty i figury przestrzenne.

18