Czerwcowy przedsmak wakacji

Mijają kolejne miesiące, a czas na Śniadeckiego 13 płynie szybko i aktywnie. Czerwiec rozpoczęliśmy oczywiście od hucznych obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień od samego rana zapewniał mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy – maluszki zaczęły od przygotowania pysznej owocowej sałatki, którą ze smakiem zjadły, później malowanie twarzy, skręcanie balonów i wesołe zabawy przy muzyce. Starsze dzieci wraz z wychowawcami spędziły popołudnie na Rzęsie, gdzie czekały na nie dmuchane zamki, zjeżdżalnie, karuzele, trampolina i szereg innych dziecięcych szaleństw.

1

2Prócz Dnia Dziecka, czerwiec przewidział dla nas również Dzień Muzyki i Dzień Smerfa, w czasie których najmłodsi dowiedzieli się, że szklanka pełna wody czy drewniana łyżka, to świetne instrumenty. Placówkowa orkiestra stanęła na wysokości zadania. Smerfowy dzień natomiast to poznawanie przesympatycznych niebieskich stworków i wylepienie ich z plasteliny.

3Także majowa wizyta w w pobliskiej Straży Pożarnej okazała się być jak najbardziej trafionym wydarzeniem. To, co mieliśmy okazję zobaczyć w siedzibie strażaków – przeniosło się na nasze Placówkowe Podwórko. Wszystko za sprawą kotka, który zbyt wysoko wdrapał się na jedno z drzew, a droga powrotna okazała się niemożliwym do zrealizowania. Na szczęście nasi Strażacy zajęli się wystraszonym kotkiem i bezpiecznie ściągnęli go na ziemię.

4Z pewnością jednym z ciekawszych czerwcowych wydarzeń był rodzinny wyjazd do Parku Rozrywki w Inwałdzie, gdzie na nasze dzieci oraz ich rodziców czekała moc atrakcji. Za sprawą Parku Miniatur przez chwilę każdy z nas mógł znaleźć się w Paryżu, Rzymie, Warszawie i innych europejskich stolicach. Śpiewające i zionące ogniem smoki zabrały nas w bajkową podróż, a dzięki ślizgawkom i karuzelom nawet najstarsi mogli odnaleźć w sobie dziecięcego ducha…

5

6Czerwiec to także finał chorzowskiej ligi piłkarskiej „Gramy razem”, z dumą ogłaszamy, że nasza drużyna FC Siemce, zajęła I miejsce, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Ligi 2016. Reprezentującym czas chłopakom jak i pozostałym drużynom składamy gratulacje i życzymy sukcesów w kolejnych piłkarskich zmaganiach.

7Mimo, iż czerwcowa pogoda nie była dla nas łaskawa, dni w Placówce przepełnione były ciekawymi zajęciami i zabawami na podwórku, gdy tylko na niebie pojawiało się słońce.

8

9Urodziny w tym miesiącu obchodziły dzieci z Grupy Średniej: Jessica i Grzegorz, solenizantom składamy najlepsze życzenia.

10Za nami kolejny rok szkolny, wakacje przywitaliśmy grillem w naszym ogródku. Gorące kiełbaski, posiłek na świeżym powietrzu i ulubiona muzyka wprawiła nas w wyśmienity nastrój.

11Nim zdążyliśmy się obejrzeć, znaleźliśmy się na półmetku roku kalendarzowego. Przed nami dwa błogie miesiące wakacji, jak spędzimy najbliższe tygodnie i jaka czekać będzie na nas przygoda? O tym dowiecie się już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży wakacji pełnych wrażeń.